Autor Zpráva
OnO97
Profil
Ahoj mám problém,
našel jsem si chat( http://www.linuxsoft.cz/script_detail.php?id_script=198 )
a když to dám do chat.html tak semi objevuje

Prosim pomoc

Moderátor Davex: Titulek „[Pomoc]Problém v php(chat)“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Moderátor Davex: Dotazy k PHP patří do kategorie PHP.
Davex
Profil
OnO97:
Chat je zjevně naprogramován v PHP, takže musíš tento skript uložit do souboru s příponou .php a spouštět ho na webovém serveru.
OnO97
Profil
Admine Davex ďekuji ty,
ano zjevně toje v .php ale jak to šoupnu nebo necham zobrazovat do .html?
Michal666
Profil
OnO97:
ano zjevně toje v .php ale jak to šoupnu nebo necham zobrazovat do .html?
Prostě to nahraj na web s koncovkou php a pak se podívej přes prohlížeč přímo na soubor php, teda nějak takto http://www.tvojedomena.tld/chat.php
Medvídek
Profil
OnO97:
A dej si pozor na short tag (<?), někde nebývá podporován.
OnO97
Profil
Poskytovatel je IC.cz
samy se podivejte,nahraju to jako chat.php a (Zde)
A kdyz to nahraju jako .html tak ... Zde
Davex
Profil
OnO97:
Tomu, co se ti vypisuje, se říká chybové hlášky, které se většinou zobrazují, pokud se něco nepovedlo. Stačí si je přečíst a oznamovanou chybu opravit.

V tomto případě se tam nenašel soubor const.php. Celý chat nemáš ukládat do jednoho souboru, ale rozdělit do více souborů, jejichž jméno je v komentáři <-- index.php -->, <-- show.php --> atd. Musí se nad tím trochu víc přemýšlet.
OnO97
Profil
Ďiky,hodně mito pomohlo ale pořád nic.
Dám no na web ale už semi zobrazuje něco jiného

Prosim pomoc.Anebo jestly byto nekdo udelal a poslal mito v souboru .zip nebo .rar
Ďíky
Davex
Profil
Lépe čti, co ti kdo píše. Skript nemůžeš otevírat jako soubor z disku, ale musí se spustit z webového serveru. Pokud to chceš zkoušet u sebe, tak si nainstaluj XAMPP, EasyPHP nebo WampServer, a nebo to nahraj na webhosting.
OnO97
Profil
Ale jasomto nahral na web-a boloto take iste!
Davex
Profil
Je také možné, že jsi neposlechl Medvídka a nepoužíváš dlouhou otevírací značku <?php.
OnO97
Profil
ic.cz podporuje <?php .
Tak prosím někdo to vytvořte a nahrajte to někam a dejte link prosím.Já si nevím rady
Davex
Profil
Když si to udělá někdo jiný, tak se ale nedovíš, co děláš špatně a jak to opravit.
AlastorM
Profil *
OnO97:
tak to aspoň nahraj na FTP, podívám se co tam máš špatně a trochu ti pomůžu. Teď to ale na FTP nemáš, jak se koukám, tak až to tam dáš, napiš to sem. Jako pomocník ic.cz mám k tvému FTP přístup

ale jak píše Davex - když to udělá někdo za tebe, tak ti to nepomůže - nebudeš o tom nic vědět a pak budeš stejně žádat o pomoc s dalším nastavením apod.
OnO97
Profil
"jako pomocnik"
jako pomocnik to najdes na www.cz16.ic.cz/chat.php/ ty pomocniku ale sem to smazal,hned totam dam
AlastorM
Profil
OnO97:
Tak jestli nechceš pomoct, tak fajn, ale jak tak koukám, tak to sám asi nerozjedeš. Mimochodem - ty dva soubory htaccess tam máš k čemu - Víš o tom, že ti ani jeden nefunguje, že?
OnO97
Profil
Jo,všiml jsem sito a nevim to zaktivovat.Zkoušel jsem tam dat prvni...
nic
druhy... nic
Zmažu to až zítra

Ten chat jsem už na web šoupl dneska takže tady je:
www.cz16.ic.cz/chat/
AlastorM
Profil
OnO97:
1) všechny soubory v adresáři chat mají příponu .html - proč? Vždyť ti to psaly, co máš dát za příponu
2) všem souborům dej příponu .php - nech je na FTP a jen jim změň příponu - pak ti to pojede - místo chat.html bude chat.php atd. - dělat to za tebe nebudu. Až změníš přípony, zadáš adresu cz16.ic.cz/chat/index.php a pojede to. Funkční ukázka, že stačí pouze změnit příponu - http://redsystemy.ic.cz/chat/ - jinak jsem ti opravil akorát obsah jednotlivých souborů, takže opravdu stačí jen změna přípony

3) soubor htaccess a error.htaccess ti je k ničemu - musí se jmenovat .htaccess - takže buď u toho error.htaccess smažeš pouze "error" a druhý smažeš a nebo smažeš error.htaccess a k tomu druhému doplníš před název tečku pak ti ty chybové stránky budou fungovat
OnO97
Profil
Jee AlastorM je nejlkepší
Honem ho dejte za admina!
Ďíiiiiiiiiky moc krat
Všechno mi funguje.


AlastorM = ADMIN!!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0