Autor Zpráva
kd
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s přihlašováním pomocí php session.
Příklad:
máme stránku tajna.php ke které je nutné se přihlásit. Po zadání její adresy jsme přesměrováni na přihlašovací formulář. Vyplníme údaje. Přihlášení proběhne v pořádku, ale nevím jak docíli toho, aby byl uživatel zpět přesměrován na stránku tajna.php.
Doufám, že jsem se vyjádřil jasně a předem díky za odpoveď.
Str4wberry
Profil
Stačí poslat příslušnou hlavičku location.
kd
Profil *
Ale pokud mám více stránek, které vyžadují přihlášení, a mám k nim všem jeden stejný přihlašovací formulář, jak docílit toho, aby se uživatel po přihlášení vždy dostal na tu stránku, ze které byl na formulář přesměrován?
Bertram
Profil
Můžeš využít session, nebo hiden prvku jako úložiště z které stránky jsi na login.php přišel.
kd
Profil *
Právě že nevím, jak se dá do session uložit ta stránka, ze které jsem přišel...
Bertram
Profil
Přijde na to, v jakém formátu tu adresu chceš mít.
dumpni si proměnnou $_SERVER a vyber si.
Str4wberry
Profil
Předchozí stránku můžeš zkusit získat z $_SERVER["HTTP_REFERER"].
kd
Profil *
$_SERVER["HTTP_REFERER"] mi vrací err. 500. Už si vážně nevím rady. Asi budu muset vytvořit formulář pro každou sekci zvlášť jinak fakt nevím...
1Pupik1989
Profil
Stačí složit adresu ze $_SERVER["SERVER_NAME"] a $_SERVER ["REQUEST_URI"] a potom jí zapsat do inputu typu hidden jak již psali výše. Zakomentujte si to přesměrování a zkoušejte co ten input vypíše. Pokud adresa bude v pořádku, tak proměnnou vložte do header location a bude to pracovat jak má.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0