Autor Zpráva
Z3NTIVA
Profil
Zdravím,
nevím si rady s tím, jak vymazat nějaký záznam z databáze. Dočet jsem se, že se k tomu používá "příkaz" DELETE, ale stále jsem " bezradný " :) . Snad někdo pomůže...
mám příkaz který vypíše určitá data . u těchto dat je ( u každého záznamu- řádku chcete li) nápis odstranit, který odkazuje na php soubor odstranit.php . tzn. když mám 10 záznamů(řádků) dat, zobrazí se mi 10 nápisů odstranit odkazující na ten pro všechny stejný soubor odstranit.php.
V souboru odstranit.php chci docílit toho, že se z databaze odstrani zaznam ( řádek) , u kterého se kliklo na odstranit... Bohužel nevím jak toho docílit. Používám dibi, takže by mi nejvíce pomohlo řešení již v dibi...
Asi jsem to nenapsal příliš srozumitelně, takže přidám příklad z praxe :

Mám 3 záznamy, a to sice A , B, C . u každého vidím políčko odstranit řádek/záznam. kliknu na odstranit záznam u záznamu A a chci, aby se v souboru odstranit.php, na který směřují všechny záznamy, smazal POUZE záznam A, nikoliv všechny záznamy. Tzn. smazal se jen ten, na který kliknu, i přesto že stejný odkaz (na ten stejný soubor) využívají všechny záznamy... Snad je to teď jasné... Díky všem za rady

P.S. : Nejlepší by bylo kdyby se ještě napsalo něco jako záznam byl úspěšně odstranět. Dále by bylo dobré udělat to tak, aby se nikam nepřesměrovávalo, jen se v klidu vykonal script, a pak bych jen viděl o záznam méně. Ne že mě to odkáže na prázdnou stránku, kde je jen php script, který sice dobře zafunguje, ale já budu mít před očima jen bílou stránku... Snad je i toto jasné, sám v tom mám trochu zmatek, tak se omlouvám těm, co nepochopily :)
jenikkozak
Profil
Webtrh. Zlobíš, chlapče drahý. A není ti pomoci.
Z3NTIVA
Profil
Znovu jste mě prokoukli... :D Bohužel argumenty mám stále stejné, jako v odkazu " Zlobíš" :) ...
Tak já se, zase, odbelhám na webtrh... :)
Kcko
Profil
Z3NTIVA:
Přečetl jsem si rady na webtrhu a myslím si, že programování pro Tebe není. To na co se ptáš, jsou absolutní základy a i přes to, že ti to ostatní vysvětli tak, že by to pochopil i Forest Gump tak se stále ptáš jak to udělat. Zkus se věnovat raději jinému oboru, třeba v něm vynikneš, tady je to jako házet hrách na zeď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0