Autor Zpráva
derz
Profil *
Dobrý den,
php se teprve pořdně učím, ale chtěl bych se zeptat, když si chci vytvořit jednoduchý inzertní systém, co konkrétně bych měl hlavně nastudovat ? Předpokládám že asi $_POST. Dále bych se chtěl zeptat, pokud už někdo z vás něco takového tvořil, na co si dát pozor, nějaké rady, tipy, jak používat databázi (bez té se to asi neobejde, že ?) ... ? A v neposlední řadě by mě zajímal taky nějaký algoritmus, postup, jak o vše vytvořit (resp. jak to funguje) něco, podle čeho bych pak při tvorbě mohl postupovat.

Děkuju moc za rady
breeta
Profil
K tomu ti samotné PHP stačit nebude potřebuješ i databáze např. MySQL.
Pokud znáš trochu databáze musíš první navrhnou je, co budeš ukládat, potřebovat, propojení tabulek atd... , podle toho pak začneš pracovat na PHP - formuláře pro převzetí dat, validace, zobrazení, atd.
derz
Profil *
Děkuji za přípěvěk, avšak rád bych toho věděl více.
panther
Profil
derz:
nechceš se nejprve naučit základy jazyka a teprve potom něco tvořit? Zeptat se na fóru, jak vytvořit kompletní aplikaci, když nevím ani ň je docela na nic.
Holi-cz
Profil *
Panther: Je fajn mít aspoň něco na čem se začít učit...
derz: No .. nejprve si zaregistruj free hosting (na učení je dobrej ...) třeba endora.cz má dobrý ...
Vytvoř si databázi a seznam se sní. Zkus vytvořit tabulky a tak. No .. ale to ti nestačí .. nastuduj ty základy .. Doporučuji koupit knihu nebo www.linuxsoft.cz
derz
Profil *
panther:
psal jsem snad, že chci po někom aby mi to vytvořil ? Aby mi zde napsal zdroják ? Ne
Ptal jsem se jen na algoritmus, zjevně jste mě nepochopil.

Holi-cz:
free hosting mám na WZ, bude mi to stačit ?
Zamzolín
Profil *
WZ.cz má pomalé databáze. Stejně jako IC.cz .. Těžší aplikace se ani nemusí načíst.
Holi-cz
Profil *
Pardon .. špatný nick ... (zamzolín)... a ten algoritmus ... Vložit link -> zapsat do databáze -> zobrazit z databáze .. co víc?
yFang
Profil
derz:
Spíš než freehosting doporučuji si nainstalovat server na vlastní počítač, nemusíte se pak zabývat rychlostí na freeserverech.
Pro windows je ideálním řešením WampServer.

Jinak inzertní systém je celkem jednoduchá záležitost, v podstatě jen ukládání do databáze a následné vypisování.
mrataja
Profil *
Myslím, že tohle je úplné minimum:

Administrace
- vytvoření inzerátu, uložení do db (insert)
- případná úprava existujícího inzerátu (update)
- smazání existujícího inzerátu (delete)
pokud by se na vytváření inzerátu podílelo více lidí, pak zřejmě i zakládání uživatelů, kteří můžou vstoupit do administrace (a opět jejich úprava + mazání)

Frontend
- vypisování inzerátů
- nějaké filtrování např. podle skupin (hledám práci, nabízím práci, auta, pc .. )
- filtorvání podle počtu zobrazených záznamů na stránku
- stránkování

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0