Autor Zpráva
PecanCZ
Profil
Čaute, neznáte někdo nějakou webovou aplikaci, která by dokázal spouštět daný script každou minutu bez jakýchkoli poplatků? Zatím jsem našel několik desítek, ale všechny byly placené. Díky za rady
slovakCZ
Profil
neznam, leda http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/vzdalena_sprava/remote-cron/
pcmanik
Profil
PecanCZ:
Za to ja poznam a nemozem si stazovat, ale v niektorych pripadoch sa mi stalo ze sa cron nespustil, ale to bude fakt minimalne percento.
PecanCZ
Profil
pcmanik:
jj, tuto stránku jsem taky našel, ale dovoluje spouštět script jen jednou za hodinu, za kratší intervaly si musíš připlatit
margin
Profil *
A k čemu to vůbec potřebuješ? Až na výjimky se dá bez cronu obejít.
pcmanik
Profil
margin:
Zrejme to potrebuje na pravidelne spustanie urcitych skriptov nemyslis? Povedzme zaloha databazy, automaticke cistenie prispevkov atd, prikladov je vela.
margin
Profil *
Zálohovat databázi každou minutu je blbost. Příspěvek jde čistit po jeho odeslaní. Podobných případů je hodně.
PecanCZ
Profil
potřebuju to na to abych zjišťoval zda je uživatel online nebo offline, do db zapisuju jeho poslední pohyb na webu a pokud je prodleva vyšší než 60 vteřin nastaví se offline, ale k tomu potřebuju každých 60 vteřin spouštět ten script
margin
Profil *
A co ti brání spouštět "ten sktipt" u uživatelů? Krom toho, většina prohlížečů umí onunload, ale spolehnout se na to nemůžeš.

V této diskusi najdeš několik vláken, kde se řeší, jak zjistit, jestli je uživatel online, ale pokud si pamatuji, tak nikoho nenapadla taková blbost, použít na to cron.
pcmanik
Profil
margin:
Srry, akosi som pozabudol na to, ze sa spominalo kazdu minutu.

PecanCZ:
Staci ti ukladat cas a ten potom len porovnas a vypises online / offline, ako povedal margin na toto vazne cron nepotrebujes.
PecanCZ
Profil
pcmanik:
čau ukládám v sekundách, ale jak ho mám porovnat? nebo spíš s čím ho mám porovnat když se nebude spouštět žádný script?
PecanCZ
Profil
margin:
onunload jsem zkoušel, nefunguje v Chrome a Opeře...proč je cron blbost?
Holi-cz
Profil *
Tak si vytvoř script a do každé stránky si ho includuj. Když někdo něco udělá, zapíše se to ..
CZechBoY
Profil
dá se to udělat třeba ak, že si zavedeš monitoing dostupnosti, tam tušim každejch 5minut ten jejich server navštěvuje nějakou stránku, takže to by možná mohlo jít...
pcmanik
Profil
PecanCZ:
Rozmyslaj trochu, logicke myslenie je v tomto obore dolezite. Povedzme ze online / offline zrejme vypisujes v nejakom profile.

Cize z DB si vytiahnes posledny cas, povedzme 21:20:50 a ten nasledne porovnas, ci uz preslo od vtedy k aktualnemu casu 60 sekund, ak ano vypises offline inak online. Nic tazke a lachko pouzitelne :)
PecanCZ
Profil
pcmanik:
ano, já ten script vytvořený mám, čas porovnávám, jen mi šlo o to ten script spouštět automaticky

Holi-cz:
kdybych script includoval do stránky tak by to jen zdrželo návštěvníka, protože by ten script ověřoval cca 600 uživatelů jestli jsou nebo nejsou online
pcmanik
Profil
PecanCZ:
A naco potrebujes ten skript spustat automaticky?
Staci ti pri kazdej potrebe stavu online / offline zavolat cas poslednej aktivity z DB a ten nasledne porovnat.
PecanCZ
Profil
pcmanik:
jasně, ale když člověk aktualizuje stránku, tak se do db zapíše aktuální čas, s čím ho tedy mám porovnat?
pcmanik
Profil
PecanCZ:
Akoze ked aktualizujes stranku? V tom pripade je predsa online nie? Resp. do db sa ti zapise aktualny cas a ten ked sa porovna s aktualnym, tak je online.
PecanCZ
Profil
ano, a jak tedy zjistím že je offline když to nemám s čím porovnat? respektive mám, ale soubor které to porovnává je potřeba automaticky spouštět
jenikkozak
Profil
PecanCZ:
Když uživatel klikne na jakoukoliv stránku, zadej do databáze k jeho jménu aktuální datum. Zkontroluj, kde je rozdíl aktuálního data a uloženého data delší než x minut, takového uživatele prohlas za offline, ostatní jsou online.

kdybych script includoval do stránky tak by to jen zdrželo návštěvníka, protože by ten script ověřoval cca 600 uživatelů jestli jsou nebo nejsou online
600 záznamů nepředstavuje vůbec žádný problém, uživatelé si ničeho nevšimnou.
Holi-cz
Profil *
Jak píše jenikkozak

Přihlásí se na stránku uživatel Karel tak zapíšeš do databáze datum a čas ( = (date("j.n. Y H:i") )
A přihlásí se Pavel a u toho se to jen porovná
1Pupik1989
Profil
Pro toho kdo má zapnutý javascript to řeším ajaxem. vyberu online lidi a ty co mají prodlevu prohlásím za offline. Bez java scriptu mi to funguje tak, že pokud uživatel klikne po 5 minutách, tak je online. Čas ukládám do session a kontroluji to jednou za 5 minut. Jednou za těch 5 minut přepíšu čas v databázi a k tomu kontroluji časy online uživatelů, kteří jsou stále prohlášeni za online. Toť asi vše.Pro toho kdo má zapnutý javascript to řeším ajaxem. vyberu online lidi a ty co mají prodlevu prohlásím za offline. Bez java scriptu mi to funguje tak, že pokud uživatel klikne po 5 minutách, tak je online. Čas ukládám do session a kontroluji to jednou za 5 minut. Jednou za těch 5 minut přepíšu čas v databázi a k tomu kontroluji časy online uživatelů, kteří jsou stále prohlášeni za online. Toť asi vše.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0