Autor Zpráva
Anonym
Profil *
Dobrý den, mám takový dotaz: Proč to nevypisuje to co má? Chci aby mi to vypsalo, jestli je username volný nebo ne:

<html>
<div id="search">
          <form action="search.php">
            <table>
              <td>
                <div>
                  <input type='text' name='searchuser' value='Search...'' id='inputsearch' onfocus="if(this.value=='Search...') this.value=''; this.style.color = 'black'" onBlur="this.value='Search...'; this.style.color = 'gray'"">
                </div>
              </td>
          
              <td>
                <div>
                  <input type='submit' name='submit2' value='Search' style="height: 35px; width: 100px; font-size: 20px; color: gray;">
                </div>
              </td>
            </table>
          </form>
          </div>
<html>

<?php

session_start();

$submit2 = $_POST['submit2'];

$searchuser = $_POST['searchuser'];

if ($submit2)
{

  include("connect.php");
  
  
  $namecheck = mysql_query("SELECT username FROM users WHERE username='$searchuser'");
  $count = mysql_num_rows($namecheck);
  
  if($count==0)
  {
    echo "Free!";
  }
  else
  { 
    echo "Already being used!";
  }
}

?>


Moderátor Joker: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
okolojdouci
Profil *
Zbytek kódu se mi zkoumat nechce, ale ten dotaz si uprav takhle:
$count = mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) WHERE username='".$searchuser."'"),0);
Kajman_
Profil *
U tagu form má být podle všeho nastavená metoda na POST.

Btw. ošetřete si kód proti sql injection - když se dá hledat šikovný kód, který ukončí řetězec a přidá unionem hesla, můžete to být základ prolomení stránek.
Anonym
Profil *
Kajman_:
Děkuju, úplně jsem na to zapoměl... promin jsem začátečník a vůbec nevím o čem jste mluvil v tom druhém řádku, jak si mám ten kod ošetřit? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0