Autor Zpráva
qqc
Profil
Dobrý den, mám array a chci ho rozdělit na dvě části, např.: array("id" => "1");. Potřebuji abych např. pokud zavolám proměnnou $a vypsalo "id", pokud zavolám proměnnou $b vypsalo "1". Děkuji

Moderátor Joker: Titulek „Problém s array“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Profil
Nejspíš pomůže array_keys a array_values.
qqc
Profil
Myslím že je to přesně to co hledám. Děkuji
qqc
Profil
Bude to fungovat i když budu chtít vypsat více hodnot přes cyklus? Např.: array("id" => "1", "2" => "3");?
Alphard
Profil
Jak vypsat, nehodil by se spíš foreach()?
qqc
Profil
Tak jsem zkusil použít array_keys a array_values, ale ani jedna nefunguje, vypíše se jen "Array".
Nox
Profil
No ty funkce vrací opět samozřejmě array.... pokud si je chceš vypsat, tak buď var_dump (pro vývoj) nebo implode (pokud to je pro uživatele)
netprd
Profil
nehledáš náhodou:

$arr = array("id" => "1");

foreach($arr as $key=> $value) {
  echo $key . " - " . $value;
}
qqc
Profil
Místo foreach jsem použil implode, ale děkuji Vám za odpověď. Při výpisu jen prvního klíče a hodnoty (např.:
array("id" => "1", "2" => "3")

Vypsat jen "id" a "1") si ale zatím nevím rady. Skoušel jsem použít array_keys($a), array_value($a), key($a), ale všechny vrací stejnou chybu - Warning: key() expects parameter 1 to be array, string given in...
netprd
Profil
možná ti pomůže tohle:

$foo = array("id" => "1", "2" => "3");
//1
$bar = each($foo);
echo $bar['key'] . " - " . $bar['value'] . "\r\n";
//2
$bar = each($foo);
echo $bar['key'] . " - " . $bar['value'] . "\r\n";
qqc
Profil
Funguje, ale hází chybu: Warning: Variable passed to each() is not an array or object. Nemůže být problém, že array vládám do funkce?
echo funkce(array("id" => "1", "2" => "3"));
DJ Miky
Profil
Warning: key() expects parameter 1 to be array, string given in...

Hláška říká, že funkce očekává pole, ale ty ji místo toho předáváš řetězec. Zkontroluj si tedy, co je opravdu v $a. Např. funkce var_dump($a) ti vypíše i typ proměnné.
qqc
Profil
var_dump vrací:
  1 => string '1' (length=1)
  'value' => string '1' (length=1)
  0 => string 'id' (length=2)
  'key' => string 'id' (length=2)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0