Autor Zpráva
whoami
Profil
Zdravím,

ve svém frameworku jsem zkusil už hodně možností "routovani" k souboru nebo classe podle question.. Měl jsem tam MVC, MV, php soubory, atp.. Teď používám jednu mnou pojatou odnož MVC kde výpočty řeším v controlleru a jejich výsledek předam do view.. jenže se mi pořád zdá že to není ono.. Framework slouží jen pro načítání modulů a zpřístupnění těchto modulů (class) globálně.. např..: sqlite, mail, image... Nevím jaký vhodný modul zvolit pro výpočty stránky.. a po hledání se mi nepodařilo nikde naleznout možnosti které jsou již hotové a ozkoušené v čitelné formě..

(MVC není vhodný kvůli rozsahu projektů které nejsou tak velké a toto rozdělení by akorát stěžovalo vývoj.)

Otázka: Existuje něaká stránke kde jsou popsány možné modely..?

PS.: zřejmě to do psané podoby nedokážu zformulovat.. doufám že mě někdo pochopí.
Ugo
Profil
MVC je fajn, jen musis mit dobry framework - pouzij LUCI framework. Na netu neni, zkusim ti ho poslat na mail :-P Je stavenej prave na mensi projekty a i tak ma docela dost moznosti, rek bych ze nette hadr i kdyz toho umi vic lip tak syntaxe, transparentnost, rychlost atp. je proti nemu
whoami
Profil
@Ugo:
Grrr.. kdyz mi vyseparujes ten modul od jadra.. a das tam fci load($path, $question) tak ti ho ukradnu..:-D za tu image class by si mi to mohl udělat..;-)
__construct
Profil
whoami:
Teď používám jednu mnou pojatou odnož MVC kde výpočty řeším v controlleru a jejich výsledek předam do view
Tak to si nepochopil MVC — controller by nemal nič počítať, ale volať metódu modelu.
whoami
Profil
__construct:
Ano.. zdřejmě sem se špatně vyjádřil.. ale v uvádím že pravý mvc je na tento typ projektů moc komplikovaný.. spíše by práci prodlužoval.. a to i spětnou úpravu... duplicitní kód tam není.. jelikož c každém "controlleru" řeším něco jiného.. Jednoduše mnou pojatý znamená sloučení controlleru a modelu..
Pojmenování mám jistě špatně..

Můj skoro mvc funguje takto..: (Zjednodušená verze)

index.php includne framework a bootstrap.php, ten vyřeší podle question[0] "domena.tld/question[0]/question[1]/question[2]/..." includnutí a init vhdné class která má extends na class která řeší render atp.. podle q[1] se spustí metoda která provede výpočty a vypsání.. coř extends class zachytí a spracuje.. předá do renderu.. kterej to vykreslí..

PS..: vůbec nemám talent na popsání..
H13
Profil
whoami:
:-) no nakonec můžeš dopadnout tak, že budeš používat zjednodušený MVC a zjendonušený OOP, tak že spojíš model, controller a view dohromady a OOP zjednodušíš do procedurálního kódu. :-)

index.php includne framework a bootstrap.php, ten vyřeší podle question[0] "domena.tld/question[0]/question[1]/question[2]/..." includnutí a init vhdné class která má extends na class která řeší render atp.. podle q[1] se spustí metoda která provede výpočty a vypsání.. coř extends class zachytí a spracuje.. předá do renderu.. kterej to vykreslí..

question[0] by mělo být řešný v controllerovi - ten si na pomoc může volat nějakou router metodu, která přeloží url
controller by měl vybrat správnej model a až tam by se měly zpracovávat data (tedy buď ty výpočty, případně něco vložit z databáze)
jakmile controller dostane data z modelu, měl by je předat do view a tam udělat poslední úpravy před výstupem (úpravy typický jen pro daný view) a pak poslat data do šablony...

Takže samozřejmě můžeš spojit např. model s controllerem, ale už to nebude MVC - prostě MVC je spíš o tom, že budeš mít přehled (pokud projekt poroste), kde co hledat při případných úpravách - editace a modifikace MVC je hodně rychlá a jednoduchá právě proto, že víš, kde co hledat (a to platí jak pro velký projekty, tak pro malý) ... I když se jedná opravdu o malej projekt, stejně bych si dal tu práci, ty části správně rozdělit.
whoami
Profil
H13:
:-) no nakonec můžeš dopadnout tak, že budeš používat zjednodušený MVC a zjendonušený OOP, tak že spojíš model, controller a view dohromady a OOP zjednodušíš do procedurálního kódu. :-)
Psal sem že se mi toto řešení vůbec nelíbí a že to je mvc jsem nepsal.. psal jsem že to připomíná mvc.. (zdaleka)...

Také sem se ptal na další možnosti jako je mvc.. ta tvoje první věta me uráží.. btw.. pokud mi poskytneš něaký kód mvcéčka který je naprosto ukázkový.. a pochopím z něj do poslední tečky modelovou situaci (myšleno ne ve spojitosti model z názvu mvc) tak ti budu vděčný..
whoami
Profil
Takto vypadá parodie na mvc teď http://trash.whoami.cz/htdocs.rar (Ten kód není dobrý je to provizorní řešení)

index je bootstrap.php a je to závislé na frameworku..
__construct
Profil
whoami:
pravý mvc je na tento typ projektů moc komplikovaný
MVC je najjednoduchší návrhový vzor (v OOP) — „zjednodušenie“ tohoto vzoru už je bastlenie a s objektovým návrhom toho nemá moc spoločného.
Tori
Profil
Zajímavý seriál článků: MVC a další prezentační vzory, možná se vám něco z toho hodí.
H13
Profil
whoami:
Také sem se ptal na další možnosti jako je mvc.. ta tvoje první věta me uráží..
Moje první věta obsahovala dva smajlíky (tedy nadsázku, v žádném případě urážku) a sousloví "nakonec můžeš dopadnout ..." nemá na rozdíl od "neumíš vůbec mvc" urážející charakter ... takže nechtěl jsem tě urazit, chtěl jsem jen vyjádřit, že slučování mvc není dobrý a jednoduše jsem popsal jak mvc funguje

Těch kódů MVC (základních příkladů je na internetu hodně), např. český článek:
http://zapisky.info/?item=jednoduchy-mvc-framework-napsany-v-php
http://vavru.cz/php/zend-framework-hello-world-projekt-a-mvc-pattern/
v angličtině:
http://stackoverflow.com/questions/6022231/simple-php-mvc-example
atd.
whoami
Profil
Tori, H13:
Děkuji za odkazy..:-)

H13:
Špatně jsem si to přebral.. Omlouvám se, nevěděl jsem jak to pochopit.. na jedné straně smajlíci.. na druhé různými způsoby vyložitelný text..:D
mvclama
Profil *
whoami:
tento problem resi MVCS je to presne delany na tyto případy jakekoliv sluzby jsou v Service vrstvě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0