Autor Zpráva
matak
Profil
co na to používáte google locations? jak ale udělat interaktivní vyhledávání v tisících záznamů? tzn. chci najít všechny lidi co jsou 5km od nějaké GPS lokace, máte někdo zkušenost?
okolojdouci
Profil *
matak:
chci najít všechny lidi co jsou 5km od nějaké GPS lokace

Hledej tady v diskusi "Pythagorova věta".
ninja
Profil
Pokud budete počítat větší vzdálenosti než 5km, budete muset použít složitější rovnici. Přeci jen, země není placka.
__construct
Profil
matak:
Jakub Vrána má na svojich stránkach trochu presnejší vzorec ako pytagorova veta — ale tiež to nie je stopercentné. (viď. kometáre k jeho kódu)
okolojdouci
Profil *
ninja:
budete muset použít složitější rovnici.

Tuto? ;-)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=112684#9
Marek88
Profil
ninja:
Pokud budete počítat větší vzdálenosti než 5km, budete muset použít složitější rovnici. Přeci jen, země není placka.
Určitě NEBUDE MUSET. Zatáčky na silnicích a obyčejné kopce a údolí cestu prodlužují o mnoho více, než zaoblení země. Přece když budu hledat třeba nejbližší bankomat, tak mě nezajímá, jak daleko je vzdušnou čarou, ale jak daleko je po silnici - to se ze souřadnic stejně nedozvím, takže je jedno, jak bude výpočet přesný...
(Tohle platí třeba i do 500km.)
ninja
Profil
okolojdouci: Způsobů výpočtů je mnoho, liší se v rychlosti výpočtu a přesnosti. Některé se hodí jen na určitou část planety. Záleží na jaké použítí to potřebujete.

Marek88: Z jaké části textu původního dotazu jste vytušil, že mataka nezajímá vzdálenost vdušnou čarou, ale cesta po silnici? Pokud používáte pythagorovu větu i na vzdálenosti 499km, je ta vaše věc. Zkuste si ale schválně spočítat, jaká je odchylka. Možná budete překvapen. Rozhodně to není "jen pár metrů".
Marek88
Profil
ninja:
A z jaké části textu jste vy vytušil, že potřebuje právě tu vzdálenost vzdušnou čarou? Pokud to nepotřebuje a přečte si můj příspěvek, tak mu možná dojde, že složitější výpočet je zbytečné plýtvání výkonem.
ninja
Profil
Marek88: všechny lidi co jsou 5km od nějaké GPS lokace

K tématu již ale nepřinášíme žádné relevantní informace. Názory zazněly, nechť si každý vybere.
Alphard
Profil
Přestože jsme v kategorii PHP, upozornil bych na http://php.vrana.cz/vzdalenost-dvou-zemepisnych-bodu.php#d-10110, lze předpokládat, že data jsou v databázi.
A přesnost výpočtu na 5 km bych také neřešil. Myslím, že ta hranice 5 km ani není striktní, spíš nějaký hrubý odhad.
matak
Profil
1. sorry nepřišli mi maily téma jsem nesledoval, myslel jsem, že někdo nemá zájem :(
2. možná jsme se nepochopili, zazněla tady pythagorova věta, tu si samozřejmě pamatuju a asi by mi nevadila ani ta nepresnost protoze podle mne ty kopce stále nevytvoří rozdíl 5km na vzdálenosti 10km, ale ani to by mi nevadilo, otázka každopádně zněla úplně jinak, máte k dispozici PSČ! a chcete znát všechny PSČ ve vzdušném okruhu 5,10,15,20km takže jak by jste postupovali?
Kajman_
Profil *
matak:
chcete znát všechny PSČ ve vzdušném okruhu 5,10,15,20km takže jak by jste postupovali?

Asi bych si zkusil předpočítal všechny vzdálenosti a uložil si do tabulky ty vazby, kde je vzdálenost do 20 km. Když by těch možností nebylo až moc, hledal bych pak v tom.

Pokud to bude moc náročné, tak bych si vypočítal maximální čtverec souřadnic, ve kterém musí být okruh zvolené vzdálenosti. Podle toho omezil výběr a přesnější vzdálenost počítal jen s těmi.

Ale těžko říct, jak si definujete vzdálenost mezi PSČ, když spolu třeba sousedí, ale těžiště mají od sebe mnoho kilometrů.
matak
Profil
1. v CŘ 3342 PSČ, tedy kombinace jejich vzdáleností se vypočítají vzorečkem kombinací? já sem se to učil před dlouhou dobou tak mne omluvte pokud je to nesmysl, ale K(2,3342) = 3342! / (2! (3342-2)! )
?
tedy v dtb by bylo více než 5500000 záznamů?
2. i v bodě jedna však potřebuji zjistit nějak ty vzdálenosti a tzn. lokace jednotlivých psč a to také byl můj dotaz, kde je vzít? využít google locations? nejde to jednodušeji?
Alphard
Profil
Přehlédl jste důležitou podmínku vzdálenosti. Určitě nepotřebujete dvojici Praha-Ostrava. Dvojic bližších než 10, 20 km budou hádám desítky tisíc (předpokládám, že v ČR je 3342 PS4 [#13]), to není tak zlé. A pokud by to pořád nešlo, je tady druhý Kajmanův odstavec.

A třetí Kajmanův odstavec mluvil o nejednoznačnosti, jak definujete vzdálenost PSČ? Jestli znáte města v jejich těžišti, můžete jednorázově pomocí např. google maps vytahat jejich gps souřadnice k sobě do databáze a pak využívat.

K tomu dodám, že pokud ke každé PSČ přiřadíte jednu gps souřadnici, lze místa v okolí (na vzorku 3.5k záznamů) relativně rychle vyhledávat pomocí [#10], ale možná bych tu funkci zjednodušil skoro na pythagorovu větu.
matak
Profil
dobrá dobrá, takže asi nejlepší řešení pro mne je čtverec, protože zase potřebuji řadit a vyhledávat podle té vzdálenosti a to by byl problém, kdyby to byl složitý výpočet, jsme tedy u toho stejného problému, jak získat gps od 3342 psč, nechcete to dělat ručně že?

tedy závěr asi nejlepší použít gps location, že? a uložit si všechna gps k psč

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0