Autor Zpráva
Milkys
Čest
Snažím se použít tento funkční kod na stránkování, který jsem našel zde v nějakém vláknu diskuze a líbí se mi pro svou jednoduchost, že i já jako začátečník chápu jak funguje. Všechno jede jak má jenom se nemohu vypořádat s duplicitou 1. stránky při stránkování.

V případě, že to začne stránkovat tak při návratu z 2. strany na předchozí (1.) se správně zobrazí obsah strany domena.cz - splňuje to podmínku na 22.ř.
$page < $pocetstranek

V url mám ovšem nechtěné domena.cz/1.

Nerad bych to řešil přesměrováním, v tomto případě platí obzvlášť méně je více. Zkoušel jsem přidávat různé podmínky, bez úspěchů. Vždy se to s nějakou původní (potřebnou) "tlouklo".

Dá se to ještě vůbec vyřešit podmínkou nebo jiným způsobem?

<?php
if (empty($page)) {$page=1;}
$min=$page*10-11;
$max=$page*10;
$i=0;
$xml=simplexml_load_file("soubor.xml");
  foreach ($xml->item as $item){
  $cislo = $i++;
  if ($cislo > $min AND $cislo < $max){
      echo $item->neco. "<br>". $cislo . "<br />";
}
}
$prevpage = $page-1;
$nextpage = $page+1;
if (substr($i, -1) == 0) {
$pocetstranek = substr($i, 0, -1);
}
if (substr($i, -1) != 0) { 
$pocetstranek = substr($i, 0, -1)+1;
}
echo "<br>";
if ($page > 1 AND $pocetstranek > 1 AND ($page < $pocetstranek OR $page == $pocetstranek)) {echo '<a href="stran.php?page='.$prevpage.'">predchozi</a>';}
echo " ";
if (($page == 1 OR $page > 1) AND $pocetstranek > 1 AND $page < $pocetstranek) {echo '<a href="stran.php?page='.$nextpage.'">dalsi</a>';}

?>

Nechci to od Vás vyřešit, třeba bude stačit jen napovědět.
Děkuji za reakce i případný "kvalitní" link kde si o tom mohu počíst.
motik
Milkys:
{echo '<a href="stran.php?page='.$prevpage.'">predchozi</a>';}

tam zkus dát
{echo '<a href="stran.php' . ($page == 1 ? '' : "?page=$prevpage") .'">predchozi</a>';}
Milkys
motik:
Něco podobného jsem už zkoušel i toto nefunguje. Prostě ta potřebná podmínka z 22. ř. jak jsem uváděl výše je splněna a přesto vlak nejede. Teda zatím.
motik
Milkys:
toto nejede?
if ($page > 1 AND $pocetstranek > 1 AND ($page < $pocetstranek OR $page == $pocetstranek)) {echo '<a href="stran.php' . ($page == 1 ? '' : "?page=$prevpage") .'">predchozi</a>';}
Ugo
kolega motik to napsal spravne, akorat tam misto $page == 1 ma byt $page==2
jinac ta podminka je hrozna, co treba if($page>1 AND $page<=$pocetstranek) :) .. ale stejne ti zavidim tu dylku scriptu, moje strankovani ma pres 150 radku
Milkys
motik:
už to mám jak píše UGO
Děkuji.
Milkys
Ugo:
Také děkuji.
Mě se to stránkování také líbilo (není to můj kod jen jsem si ho vypůjčil - autorovi tímto také děkuji), sice to nemá začátek předchozí 1 2 3 4... další konec, ale účel to splňuje a na pochopení funkčnosti to je jednoduché jak facka a pro můj začátek v php mi vyhovuje. Až budu zkušenější třeba vymyslím něco sám.
Děkuji za podporu CHLAPI.
motik
Ugo:
jujda, 'začátečnická chyba'.. DÍKY kolego za opravení

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0