Autor Zpráva
laijk
Profil
Zdravím, v konfigurácii PHP sa veľmi nevyznám, ale chcel by som posielať e-maily z localhostu, nastavenie smtp v php.ini som nemenil, neviem ako to mám nastaviť, port mám 25 a za to SMTP sa má napísať poskytovateľ (to som sa dočítal), ale ja nechápem aký poskytovateľ, takže by som bol rád keby mi to niekto vysvetlil, a či sa to vlastne dá, ďakujem.
karel_
Profil *
Poskytovatelem se rozumí poskytovatel připojení - "ten, komu platíte za připojení k internetu" (pokud někomu vůbec platíte). V závislosti na tom, pak zjistíte i nastavení SMTP, pro odesílání pošty. Například: http://www.orange.sk/images/static/gprs/1_schranka.html
laijk
Profil
Ja viem čo je poskytovateľ, ale zatial nemám žiadneho, čiže ak by som chcel posielať e-maily z localhostu tak by som musel platiť nejakému providerovi a až potom by som si cez neho nastavil SMTP a tak by som mohol posielať e-maily aj z localhostu? neviem či som to správne pochopil, a nedalo by sa nejak posielať cez funkciu mail() bez providera?
Ugo
Profil
dalo, nevim jak to funguje ale to že z localu údajně nejdou posílat maily sem zjistil až včera když sem to poprvý zkusil na windowsim serveru, linux s tim nemá žádnej problém... takže bude asi potřeba lokální smtp server a nebo posílat přes gmail, centrum, seznam .. atp
Davex
Profil
laijk:
Ve Windows by mělo stačit nainstalovat službu SMTP.

Například ve Windows XP jí nainstaluješ přes Ovládací panely / Přidat odebrat programy / Přidat a odebrat součásti systému - Internet Information Services (IIS) - tlačítko detaily... - SMTP Service - OK... Asi se pak bude muset ručně zakázat služba World Wide Web, která se s ním nainstaluje, aby se ti netloukla s Apachem. (Mám anglické Win, takže tyto názvy nemusí přesně odpovídat české verzi.)
laijk
Profil
Davex:
viem kde sa to dá nainštalovať, lenže ja mám vistu, a na nete som našiel niekoľko návodov ako to nainštalovať-je to tam kde si to napísal ty, len to neviem nájsť lebo som našiel len anglické návody-po anglicky viem, ale fakt som to podľa toho návodu nevedel nájsť presne ktorú službu nainštalovať :(
Jan Rippl
Profil
Davex:
Ve Windows by mělo stačit nainstalovat službu SMTP.
Mám pocit, že to není dobrý nápad, neboť pokud ta služba SMTP (tuším že je to Simple Mail Transport Agent), kterou je nějaký MTA (Mail Transport Agent) nebude správně nakonfigurována (bude odesílat emaily z domény http://127.0.0.1, http://localhost, apod.), nebude routována z venčí směrem dovnitř, nebude pod veřejnou doménou, či nebude příslušný MTA využívat připojení k smtp službě daného poskytovatele (ISP), pak se daný ISP nejspíš velice rychle stane celebritou na řadě černých listin serverů rozesílajících spam či serverů potencionálně nebezpečných (open relay).
Davex
Profil
Jan Rippl:
Mám pocit, že to není dobrý nápad, neboť pokud ta služba SMTP ... nebude správně nakonfigurována
Podle mých zkušeností je spousta poštovních serverů nakonfigurována špatně a fungují (i když s menšími nebo většími problémy). Pro testovací účely by to mohlo stačit v základním nastavení, ale je to dobrý námět na reportáž.

nebude routována z venčí směrem dovnitř
To nevadí. Není to plnohodnotný poštovní server, protože umí e-maily jen přeposílat.

nebude pod veřejnou doménou
Mohl by to být problém pouze tehdy, pokud poštovní server příjemce kontroluje SPF záznamy nebo platnost jména serveru z příkazu EHLO. Spousta ostrých poštovních serverů tam dává nesmysl jako localhost nebo nasserver.localdomain.

či nebude příslušný MTA využívat připojení k smtp službě daného poskytovatele (ISP)
Co jsem slyšel, tak někteří ISP blokují TCP port 25 a pro odesílání e-mailů je nutné používat SMTP servery poskytovatele. Tam by to asi opravdu nefungovalo.

pak se daný ISP nejspíš velice rychle stane celebritou na řadě černých listin serverů rozesílajících spam
Záleží jak na který, ale na blacklist se obykle dostává konkrétní IP adresa, ze které se odesílá větší množství SPAMu. Už je asi jedno, jestli se odesílá přímo nebo přes SMTP servery poskytovatele.

či serverů potencionálně nebezpečných (open relay)
Předpokládám, že výchozí nastavení čerstvě nainstalovaného SMTP serveru bude bezpečné a nedovolí odesílání e-mailů do cizích domén odjinud než z localhostu, takže by tento problém vůbec neměl vzniknout. Pokud je na PC nainstalovaný firewall, tak by ani nemělo být možné připojení se k SMTP serveru vzdáleně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0