Autor Zpráva
lojza
Profil *
ahoj, když dám

var_dump($foo);

dostanu tohle
array(3) { [0]=> string(1) "1" [1]=> string(1) "2" [2]=> string(1) "3" } 


ale co kdybych potreboval seřadit ty prvky od nejvetšího k nejmenšímu, jde to?

zkoušel jsem
rsort($foo);


ale dostal jsem výsledek jen
bool(true) 


Díky za pomoc
Tori
Profil
Funkci sort() a podobným se pole nepředává hodnotou, ale odkazem. Takže nevracejí nové pole, ale změní to, které jim dáte jako parametr.
Mastodont
Profil
No jestli to bool(true) je hodnota vrácena funkcí rsort, tak to je OK, protože tím ta funkce jen říká, zda řazení proběhlo nebo neproběhlo ...
lojza
Profil *
To je hezké, že vím, že proběhla funkce v pořádku ale data z proměnn po seřazení vypsan nejdou... :(
lojza
Profil *
Tori:
Co vím, tak s parametren se zadávají funkce
uasort(); uksort(); usort();

ale určitě ne
sort(); či rsort();


Ale možná čtu špatné manuály, jsem jen laikm ne profesionál ;)
Radek9
Profil
lojza:
Co je na tom k nepochopení? Prostě takhle:
var_dump($array);//Nesetříděné
rsort($array);
var_dump($array);//Setříděné
Mastodont
Profil
lojza: Takže v tom zápise přímo od tebe není žádný parametr?
rsort($foo);
lojza
Profil *
Radek9:
Nejprve si to vyzkoušej, než budeš dělat z někoho blbce...

Mastodont:
Ne, není, vydíš ho tam :-) rsort(); se přece s parametrem nedává...
Mastodont
Profil
lojza: Co kdyby ses třeba podíval přímo do manuálu, parametry tam jsou dokonce dva :)

http://cz.php.net/function.rsort
Radek9
Profil
lojza:
Jé, aha, to se ti moc omlouvám. Jak jsem mohl být tak hloupý a myslet si, že ta funkce takhle funguje, když ty jsi řekl, že tak nefunguje. Ty máš přece vždycky pravdu a ani tu funkci nemusíš zkoušet, neboť tvé mystické věštecké schopnosti ti vždy prozradí správnou odpověď.

Ne, teď vážně. Jestli se tu někdo snaží z někoho dělat blbce, tak ty, kamaráde. :-) Spíš než v mém scriptu bych hledal problém mezi tvojí židlí a klávesnicí.
lojza
Profil *
Mastodont:
To je debata jako ve školce :-) vidíš tam nějaký poviný parametr potřebný k tomu na co jsem se ptal? Já pokud vidím, tak ani k seřazení čísel tak ani dle abecedy žádný poviný parametr není potřeba!

Radek9:
Vtipný, ale už asi 20 let starý, možná by jsi mohl přestat papouškovat a vymyslet něco vlastního... Jestli máš teda čím.

Blbce děláš ty ze mě.. Přečti si od začátku na to na co jsem se ptal a nepřeskakuj! A jestli ti to dělá problémy to pochopit, tak mi neodpovídej, nemusíš být přece za každou cenu nejchytřejší, tvé ego to jiste ustoji ;)
Moderátor Alphard: Urážet lidi, kteří vám chtějí pomoci, není rozumné. Navíc upozorňuji, že na této diskusi nejsme na podobné chování zvyklí.
Mastodont
Profil
Nudíš, bye.
lojza
Profil *
Mastodont:
Jasně, mám pravdu ale jsem hlupák a ty vítěz!
Tori
Profil
lojza:
Domnívám se, že tu máme pouze zmatek v terminologii. Co pro vás znamená "parametr": 1.hodnota / odkaz předaná funkci, anebo 2.modifikátor chování funkce, flag? Mám pocit, že to chápete (špatně) jako tu druhou možnost.
Radek9
Profil
lojza:
vidíš tam nějaký poviný parametr potřebný k tomu na co jsem se ptal?
U rsort je jeden povinný parametr. Jestli si myslíš, že ne, tak se tam pořádně podívej. Co v manuálu není v hranatých závorkách, to je povinné.

žádný poviný parametr není potřeba!
A jak ta funkce má asi poznat, co chceš řadit?

možná by jsi mohl přestat papouškovat a vymyslet něco vlastního
Tak to se ti omlouvám, nenapadl mě žádný moderní způsob, jak někomu naznačit, že to nemá v hlavně příliš srovnané. Já byl holt vždycky trochu staromódnější. :-)

Blbce děláš ty ze mě
Tak to byl potom možná nějaký teoretický vedlejší cíl splněn…

Přečti si od začátku na to na co jsem se ptal a nepřeskakuj!
Chtěl jsi srovnat pole, ale funkce rsort ti vracela boolean. Tori ti napsala, že ti to nevrátí nové pole. Srovná ti to to stávající.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0