Autor Zpráva
fogo
Profil *
Zdravím,
mám menší problém... Poskytovatel webhostingu, na kterém mám jedny stránky, přesunul celý web na nový server. Od té doby mě přestali chodit e-maily ze stránek, které byli posílány prostřednictvím PHP funkce mail(). Předtím bezproblému chodily. Bohužel poskytovatel je trochu nekomunikativní a když jsem mu psal, zdali by mi mohl říct z jakého důvodu mi e-maily ze stránek nechodí, odepsal mi pouze, že to bude s největší pravděpodobností způsobeno novou verzí PHP. Proto bych se prostřednictvím tohoto diskusního fóra vás chtěl zeptat, zdali nemáte někdo s tímto zkušenost a nebo zdali nevíte co se v nové verzi php na funkci mail() změnilo, jelikož já jsem na netu nic nenašel. :-/
Předem díky za pomoc.
meris
Profil
Ahoj
tady bych spíše než na straně PHP hledal chybu na straně nastavení serveru. A jen pro jistotu bych zkusil vygooglit jestli se to s konkrétní verzí php a oparačního systému nestavá.
Každopádně to pravděpodobně z PHP nevyřešíš, změnou pořadí atributů to asi nebude.
Takže jsi li s poskytovatelem hostingu spokojen, tak bych využil nějaký pokročilejší php mailer, a druhou varianta je změna hostingu(zvláště v případě, že si stránky přesunul jen tak, bez informace a bez vyžádání = profi hosting se tak nemůže chovat. )
fogo
Profil *
Ok, díky za info. Já jsem si osobně taky myslel, že to nejspíš bude v nastavení serveru... Proto jsem taky psal poskytovateli, ale ten mi odepsal, že to pravděpodobně bude chybou v php. Spíš si ale myslím, že se tím nechtěl zabývat. :-/ Jinak mohl by jsi mi doporučit nějaký jednoduchý a spolehlivý php mailer? Nemám s php mailer žádné zkušenosti - on musí se nějak instalovat?
Cakewalk
Profil
Pokud chceš bez problémů posílat maily z webu, stačí ji toto:

<div id="form">

<table style="height:100%;" width="80%" cellSpacing="0" cellPadding="0" border="0">
<tr><td align="left" valign="top">
<form action="mail_info.php" method="post">   // tady uveď svůj název php souboru, do kterého uložíš script uvedený níže
<table width="250" border="0" class="text">
<tr><td width="50"><strong>O</strong>desílatel:</td><td><input name="email" size="30" value="zde napište svoji mailovou adresu" onclick="if (this.value=='zde napište svoji mailovou adresu') this.value=''"type="text"></td></tr>
<tr><td width="50"><strong>P</strong>říjemce:</td><td><input name="prijemce" size="30" value="" type="text"/></td></tr>
<tr><td width="50"><strong>P</strong>ředmět:</td><td><input name="predmet" size="30" value="zde napište předmět zprávy" onclick="if (this.value=='zde napište předmět zprávy') this.value=''" type="text"></td></tr>
<tr><td width="50"><strong>V</strong>ypočítej:</td><td><input name="spam" size="30" value="zde napiš výsledek" onclick="if (this.value=='zde napiš výsledek') this.value=''" type="text"><strong>= 1 + 1</strong></td></tr>
<tr><td width="50" valign="top"><strong>Z</strong>práva:</td><td><textarea name="zprava" rows="8" cols="35" value="zde napište zprávu" onclick="if (this.value=='zde napište zprávu') this.value=''"></textarea></td></tr>
<tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" class="button" value="Odeslat e-mail"></td></tr>
</table>
</form>
</td></tr>
</table>
      </div>


To je odesílací formulář. A pak služba.

<?php
$to = "mail@seznam.cz";   // tohle si změňte podle sebe
$extra = "From: $email\r\nReply-To: $email\r\n";
$subject = "Vzkaz od ".$jmeno."";
$headers .= "MIME-Version: 1.0\n".
              "Content-Type: text/plain; charset=\"windows-1250\"\n".
              "Content-Transfer-Encoding: base64\n";
$mess = imap_8bit($mess);
$mess = "Jméno: ".$jmeno."\nEmail: ".$email."\nWeb: ".$web."\nText:\n".$text."";
mail ($to, $subject, $mess, $extra . "\n"."MIME-Version: 1.0\n" . "Content-type: text/html; charset=windows-1250");
?> 


Snad ti to pomůže. Je to i s malou spamovou ochranou.
Cakewalk
Profil
Pokud ovšem potřebuješ celý systém, doporučuji "Round Cube Mail". Jednoduchý, spolehlivý a hlavně v češtině a zadarmo.

http://roundcube.net/

A pokud chceš změnit vzhled, tak si stáhni tady, co ti vyhovuje:

http://roundcubeskins.net/
fogo
Profil *
Díky za užitečné rady, odzkouším a dám vědět. ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0