Autor Zpráva
Spectator
Profil
Je mi jasné, že se to řeší často. Hledal jsem nějaké řešení a narazil jsem na to, že je dobré přidat do htaccess

AddType application/vnd.ms-word.document.macroEnabled.12 .docm
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document docx
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.template dotx
AddType application/vnd.ms-powerpoint.template.macroEnabled.12 potm
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.template potx
AddType application/vnd.ms-powerpoint.addin.macroEnabled.12 ppam
AddType application/vnd.ms-powerpoint.slideshow.macroEnabled.12 ppsm
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.slideshow ppsx
AddType application/vnd.ms-powerpoint.presentation.macroEnabled.12 pptm
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation pptx
AddType application/vnd.ms-excel.addin.macroEnabled.12 xlam
AddType application/vnd.ms-excel.sheet.binary.macroEnabled.12 xlsb
AddType application/vnd.ms-excel.sheet.macroEnabled.12 xlsm
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet xlsx
AddType application/vnd.ms-excel.template.macroEnabled.12 xltm
AddType application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.template xltx


vložil jsem, ale přílohy se stále nepošlou správně.
Na odesílání emailů používám nette a všechny ostatní druhy souborů fungují jak mají.

Prosím o radu
Davex
Profil
Ten MIME typ bys neměl nastavovat v konfiguraci webserveru, ale měl by být nastaven u té přílohy v e-mailu, aby se podle něho mohl zařídit poštovní klient. Nette moc neznám, ale asi bys měl použít třetí parametr metody addAttachment().
Spectator
Profil
Davex:
Třetí parametr používám.

$mail->addAttachment($_FILES['file']['name'], file_get_contents($_FILES['file']['tmp_name']), $_FILES['file']['type']);
Spectator
Profil
Prosím, opravdu nevíte jakým způsobem ošetřit nové dokumenty MS Office? Nebo jak korektně získat content-type souboru?
abc
Profil *
Zkus jiny prohlizec
DoubleThink
Profil *
Mime typ který při uploadu posílá prohlížeč se nehodí obecně vůbec na nic. Detekci proveď sám na serveru podle koncovky.
Spectator
Profil
DoubleThink:
Tedy, koncovku zjišťujisám na serveru. Všechny druhy souborů, mp3, pdf, png, pk3, .. se odešlou v pořádku s celým jménem i příponou a lze je standartně otevřít. Dám li do přílohy jakýkoliv dokument microsoft office: xls, xlsx, doc, docx, ... přijde do schránky soubor se jménem noname (bez přípony) když si nechám vypsat nalezenou příponu souboru těchto dokumentů, tak se mi správně vypíše.

zkoušel jsem toto:
$pripona = strtolower(substr($_FILES['file']['name'][$i],strrpos($_FILES['file']['name'][$i],'.') + 1));
$mail->addAttachment(autoUTF($_FILES['file']['name'][$i]), file_get_contents($_FILES['file']['tmp_name'][$i]), $pripona);

toto:
$mail->addAttachment($_FILES['file']['name'][$i], file_get_contents($_FILES['file']['tmp_name'][$i]), pathinfo($_FILES['file']['name'][$i], PATHINFO_EXTENSION));



EDIT: změna, nevím proč, ale náhle chodí dokumenty DOC, DOCX i RTF, excel nechodí
a je to stále stejné

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0