Autor Zpráva
rad
Profil *
Nekde jsem videl a bohuzel jsem zapomel kde ze kontroluji formular asi takto

if isset ($_POST['neco'] && tady prave nevim ale bylo to neco ve smyslu header - > vypadalo to ze se kontroluje jestly je formular poslan opravdu ze stranky na ktere se nachazi)


nevite co je to za kod ?
diky

Moderátor Majkl578: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou a interpunkcí.
Nietzsche
Profil *
Tak je to nějak takto:

if (isset($_POST['udaj_z_formulare']))
{
...podminka
.. vse splneno
presmeruj header...
}
rad
Profil *
jo to vsechno vim nechci presmerovavat header chci skontrolovat jestly se posila formular opravdu z me stranky a ne z jine...ja to snad nekde najdu
Nietzsche
Profil *
Ano, isset znamená dotaz ve smyslu hodnoty, která musí přijít.
rad
Profil *
jo ok asi jsem se spatne vyjadril jak uz jsem psal if isset ($_POST['neco'] && <- a tady je dalsi podminka isset me nezajima ! ptal jsem se jak zkontrolovat jestly je formular poslan ze stejne stranky nebo serveru ...
Bertram
Profil
rad:
chci skontrolovat jestly se posila formular opravdu z me stranky a ne z jine
Ahoj, můžeš v hidden inputu předávat token, který uložíš i v session a při zpracování formuláře ověříš shodu.
rad
Profil *
a co tohle if ($_SERVER['REQUEST_METHOD'] = 'POST')
Bertram
Profil
rad:
Tím ověříš, jestli se na stránku přistoupilo metodou post, těď jsem opravdu zmatený čeho chceš vlastně dosáhnout.
Dědek
Profil
Ahoj, napadá mě jen toto $_SERVER['HTTP_REFERER'], ale pozor, obsah této proměnné předává prohlížeč, což znamená, že se nejedná o 100% řešení.

Způsob, který uvádí Bertram mi přijde bezpečnější.
ng9
Profil
Tohle snad nemá řešení nebo ano?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0