Autor Zpráva
andy7
Profil *
takže dnes po druhy krat.. Vedel by mi niekto pomoct s týmto? v databáze mam údaje o dátume napisane vo formate dd.mm.rr .Na stránku potrebujem vypísať len dáta prislušnemu mesiacu a roku, ktoré si používatel zadá.. vyselectujem si to z databázy aby mi to naslo len stringy ktoré su rovnaké.. pomocou mysql_fetch_array ukladam do dalsej premenej v cykle tieto vyselectovaé datumy . teraz ich potrerebujem robiť ale tak, aby z nich ostali samostatne cisla napr roku.. nic ine.. viete mi poradit?
Medvídek
Profil
andy7:
SELECT UNIX_TIMESTAMP(datum) FROM tabulka WHERE MONTH(datum) = 12 AND YEAR(datum) = 2011

Z timestampu už pomocí funkce date vytáhneš jakejkoliv formát data, popřípadně v mysql můžeš použít date_format.
andy7
Profil *
mám to uložene vo vo varchar pochybujem ze to teda pojde :( .. či mýlim sa?
Medvídek
Profil
databáze mam údaje o dátume napisane vo formate dd.mm.rr
Opravdu mě nenapadlo, že by někdo ukládal datum jako varchar :) Doporučuji předělat strukturu, aby se s daty mohlo pracovat pohodlně.
Jinak pokud je formát vždy stejný (dd.mm.rr) tj i 01.01.2011, tak by se hodnoty dali porovnávat pomocí SUBSTR v dotazu, ale stejně je to prasárna :)
andy7
Profil *
je to prasarna :D ale je to školsky projekt a uz nechcem menit zbytocne kod vedel by si mmi poradit nejak? s tym substr
Medvídek
Profil
andy7:
Změna kódu je hned a určitě je to jediné správné řešení. Pokud chceš zůstat u VARCHARU, tak odkážu na manuál k substr v mysql.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0