Autor Zpráva
gillow
Profil
Zdravim, jsem zacatecnik, pracuji hlavne v HTML, ale nyni pracuji s hodle slozkami a nestale kopirovani stejneho obsahu by mi trvalo silene dlouho... dohledal jsem se, ze v php je funkce include.
Nyni k veci: Prohledal jsem spoustu clanku, ale nikde jsem poradne nepochopil, jak mam udelat, pokud mam kostru na vsech stranach stejnou a meni se mi pouze obsah.
Budu moc rad za pomoc, Dekuji
panther
Profil
gillow:
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include (a následující), případně PHP manuál, kde jsou kromě popisu i příklady a asi kilometr dlouhá diskuse s dalšími příklady (a dotazy).
stuchlej
Profil
Já často používám archytekturu, kdy máte soubor index.php a v něm nadefinovanou kostru. V mástě, kde chcete aby se vám zobrazoval obsah mám toto:
if ($_GET['page']){
                         $inc = 'pages/'.$_GET['page'].'.php';
                         $x = $_GET['page'];
                      }elseif ($_GET['err']){
                          $e = 1;
                          $type = $_GET['err'];
                      }elseif(!$_GET['page']){
                          $x = 'home';
                          $inc = 'pages/home.php';
                          $_GET['page'] = 'home';
                      }
                      include $inc;
Mám pak adresář pages/ kde mám uložené stránky *.php a tam mám obsah. Odkazy mám dělané touto formou: <a href="index.php?page=[stránka]">Odkaz</a> kde odkaz je ta část s hranatými závorkami.
Tj: Kliknete na odkaz, který PHP skriptu metodou POST pošle řetězec "[stránka]" a ví, že má do obsahu načíst soubor pages/[stránka].php.
Pokud je to nejasné tak se omlouvám. Prostě de o to, že se načítá jen jedna stránka, akorát se mění její obsah.
gillow
Profil
stuchlej:

Super, to je presne, co jsem hledat...Ted uz mi to funguje, dekuji moc :)
tom01
Profil
Ahoj, nevite nekdo jak se da zavolat zalozka na vkladane strance pres require/include?

http: //domena.cz/stranka.php#zalozka2

chtel bych to volat z index.php jako primy odkaz, no require("stranka.php#zalozka2) asi neni ten pravy postup. Zda se, ze dnes je na to jednoduchy zpusob, natolik zakladni, ze jej vsichni ovladaji a nikdo o nem nepise.. Nejake napady?
Chamurappi
Profil
Někdo prosím dotaz přejmenujte…

Reaguji na toma01:
Neřešíš původní dotaz, založ si prosím vlastní vlákno, odtud budeš smazán.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0