Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Jak řešíte přesměrování při vypršení SESSION?
Chci si udělat nějakou univerzální funkci, kde bych si kontroloval určitý SESSIONy a při nenalezení bych potřeboval přesměrovat s parametrem. Samozřejmě nechci přesměrovávt s GET parametrem, tak sem hledal, jestli nejde přesměrovat s POST parametrem, ale marně. (Krom příkladů s JS odeslaným POST formulářem). Takže asi jediný, co mi zbývá, tak uložit data do SESSION.

Čili na každé stránce se bude jako první includovat nějaká funkce, která mi ohlídá platnost SESSION, popřípadě transakce v XMLRPC a to samé u všech ajaxových funkcí, pokud nenajde SESSION, vrátím si ve statusu 400 a javscriptem přesměruji na stránku, kde si zase uložím informace do SESSION, proč došlo k odhlášení a přesměruju na hlavní stránku s přihlášením.

Na stránce s přihlášením vždy zkontroluji, zdali neexistuje SESSIONa, která by mi říkala, že sem se na této stránce ocitl díky vypršení relace a zobrazim hlášku.

Čili:

if(isset($_SESSION["expire"]["status"])){
 if($_SESSION["expire"]["status"]==402){
  $chyba["nadpis"]="Odhlášení z důvodů neaktivity";
  $chyba["text"]=$_SESSION["expire"]["message"];
 }
 unset($_SESSION["expire"]);
}

Což mi přijde trošku komplikované, ale asi jediné možné řešení. Proto se chci zeptat, jak to řešíte vy a zda-li nevynalézám kolo :-D
Ugo
Profil
jediny co me napada s postem je poslat hlavicky, vzit si odpoved, vypsat a ukončit script :-D což je asi stejně tak šikovné jako to session :), ale když něco najdeš tak dej vědět

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0