Autor Zpráva
Martin Krátký
Profil *
Dobrý den,
předem se omlouvám, v tomto ohledu jsem úplný začátečník, ale nějakou dobu jsem už strávil googlováním i samotným studiem Netbeansu a nemůžu se dopátrat výsledku.

Mám stáhlý Netbeans se vším všudy (tzn. na jejich stránkách All) a pokud chci psát PHP kód tak nevím jak to lokálně přeložit. Má Netbeans nějaký zabudovaný Apache? Prostě abych mohl spustit skript přímo stiskem F6.

Nechci to vždy zdlouhavě nahrávat na server někde jinde, pouze lokálně u mě jako například u EasyPhp. Popřípadě mohl byste mi někdo detailněji poradit jak a co nastavit aby mi to fungovalo?

Za případné rady předem díky.
Nox
Profil
Nevím o tom že by měl php parser, nebo dokonce apache/myslql, dost pochybuji ... takže EasyPHP nebo Xampp nebo WAMP... anebo ručně (což není tak drsné jak to zní)
snake.aas
Profil
osobně používám netbeans + wamp + xdebug... nový projekt v netbeanech uložíš tam, odkud tahá data wamp a nastavíš si cestu ke spouštění localhost/projekt....
pokud se vyznáš trochu více v administraci apache, dají se s tím dělat docela kouzla (zvlášť ještě v kombinaci s hosts souborem)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0