Autor Zpráva
Kry5
Profil
Zdravím,

pracuji na generátoru modelů. Už jsem viděl nějaké, které pracují přímo přes formuláře na webu (mají to některé velké frameworky, tuším Yii, Symfony, ale nejsem si jistý). Každopádně já si to radši napíšu do textového souboru a snadno upravuju. Navíc chci to mít tak abych upravoval jen soubor z kterého se to bude vygenerovat a do vygenerovaného souboru vůbec nemusel šahat.

Snažil jsem se navrhnou nějakou syntaxy a principy fungování. Nakonec mě napadlo něco takového: https://gist.github.com/89848618e47cbe16ab47

Co na to říkáte? Bylo by to použitelné?

Ještě bych doplnil, že prakticky by se vložil jeden soubor, který by prohlédl soubory ze kterých generuje a pokud byly od posledního běhu upraveny vygeneruje je znova jinak pracuje se starými a ty automaticky vkládá dle potřeby. Pokud bych to zrealizoval asi bych udělal i verzi spolupracující s Nette, protože tam by pro mě bylo využití.

PS: vygenerovaný soubor by pracoval s Dibi
PPS: na serveru s PHP 5.4 už je možná syntaxe: $m = (new Object("..."))->method()->method2(); což by ještě trochu zlepšilo zápis.

Díky za názory
amon
Profil
Konfiguráciu generovania modulov by som asi odporúčal zapisovať v nejakom "ľudsky čitateľnom" formáte ako je YAML. Keď spomínaš previazanie s Nette, určite by som odporučil použiť syntax NEON, ktorá sa používa aj na Nette konfiguráky. Pre užívateľa to bude jednoduché, prehľadné. A ty si to na strane PHP môžeš už implementovať ako potrebuješ a ako i to najviac vyhovuje. Ideálne by ten generátor mohol byť vo forme konzolovej aplikácie...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0