Autor Zpráva
tomvyb
Profil *
Zdravím, prosím o radu. Mám v databázi seznam slov a potřeboval bych aby si uživatel zobrazil pouze slova začínající například na A..
(# A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) Nejlépe kdyby to bylo na tento způsob => index.php?strana=a. Jsem absolutní začátečník, ale myslím že existuje lepší řešení než 28 souborů, každý s jiným příkazem na databázi. Snad chápete co myslím.. Děkuji
Tori
Profil
Přidejte si do databáze ještě jeden sloupeček, kde budete mít to první písmeno. Můžete ho tam přidávat automaticky při ukládání nového slova do DB (PHP funkce mb_substr). Seznam všech počátečních písmen z DB vytáhnete pomocí SELECT DISTINCT prvniPismeno FROM tabulka. Pak stačí z toho udělat odkazy např. hledat.php?iniciala=F, a hledat podle zadaného písmenka.
tomvyb
Profil *
Děkuji tu první část chápu a mám udělanou.. děkuji. Když ted kliknu např. na písmeno C - mám v adresním řádku tuto adresu band.php?=C Nevím, ale jakým způsobem mám napsat script, aby se mi tam zobrazil seznam danného písmene
Taps
Profil
tomvyb:
<?
$pismenko=mysql_real_escape_string($_GET['pismeno'])
SELECT DISTINCT prvniPismeno FROM tabulka where prvniPismeno='$pismenko';

 ?>
uprav dále odkaz na
<a href="band.php?pismeno=C">C</a>
LosFilipos
Profil
mysql_query("SELECT slovo FROM slova WHERE slovo LIKE '".mysql_real_escape_string($_GET['pismeno'])."%' ");
- operátor LIKE vybere slova začínající na $_GET['pismeno']
- procento "%" nahrazuje libovolný počet znaků, podtržítko "_" pouze jeden znak

odkazy se nemění:
<a href="stranka.php?pismeno=C">C</a>

A je to rozhodně lepší, než mít v db zbytečný sloupec...
DJ Miky
Profil
LosFilipos:
A je to rozhodně lepší, než mít v db zbytečný sloupec...

Není. Při větším počtu záznamů ti databáze poděkuje, když tam ten "zbytečný" sloupec bude. S indexem to navíc bude bleskově rychlé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0