Autor Zpráva
piril
Profil *
Ahoj,
takovy blby dotaz

Chybi mi v usr/bin/ php a nevim jak ho tam dostat.Ve skriptu prvni radek odkazuje na usr/bin/php ale me tam chybi.
Diky moc o radu

Verze PHP je 5.2.9-pl2-gentoo
Ugo
piril:
takovy blby dotaz
to vskutku áno, jediné co mě napadá je, že složku vytvoříš přes mkdir() a nebo přes filemanager v OS
piril
Profil *
Me nejde o slozku,ale o php.Tedy ten soubor co spousti php script
juriad
máš linux Gentoo, a zdá se ti, že ti chybí /usr/bin/php, máš opravdu nainstalovaný balík php?

co ti vypíše příkaz: which php?

zkus případně podle http://www.gentoo.org/doc/en/portage-utils.xml (qlist php) zjistit, kam se php skutečně nainstaloval

Pokud nezvládneš zakové věci, tak si nejsem jistý, zda je pro tebe Gentoo určené
piril
Profil *
Vypise mi to
which: no php? in (/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/armv5tejl-softfloat-linux-gnueabi/gcc-bin/4.2.4:/usr/armv5tejl-softfloat-linux-gnueabi/binutils-bin/2.19.1:/home/epkg/usr/sbin:/home/epkg/usr/bin:/home/epkg/sbin:/home/epkg/bin)

Tam jde o to,ze je to nainstalovane na NASu co mam.
juriad
omlouvám se za nepřesnost, otazník byl součástí otázky, ne znak součástí příkazu, myšleno tedy bylo:
which php
Na NASech je často uživatelský software nainstalovám do paralelní hierarchie, aby nemohl ovlivnit kritickou část systému (na mém QNAPu se instalují balíky do /opt), u tebe nejspíš v /home/epkg
Když už bys opravdu nevěděl, kde hledat, vždy můžeš zkusit:
find / -name php 2>/dev/null

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: