Autor Zpráva
Nedostupný
Profil *
Ahoj, poradil by mi někdo jak se dá řešit komunikace webu s jinou databází? Díky za rady nebo odkazy.
Alphard
Profil
S jakou jinou databází? S jinou než MySQL? S jinou jakou druhou? (Stejně jako s jednou, jen předávat odkaz na konkrétní spojení.) S něčím, co je na jiné doméně? (Přes nějaké API, JSON apod.)
Davex
Profil
Nedostupný:
... nebo s databází na jiném hostingu?
Nedostupný
Profil *
Omlouvám se, podstatná věc a já ji neřek. Weby poběží na odlišném hostingu.
puzzle
Profil
Podle mě uplně stejně jak normálně mysql_connect(); podle mě neni závislé na serveru, kde je kod umístěn...
Nedostupný
Profil *
puzzle:
Nechci tam zadávat přístup k druhé db.
Nox
Profil
Nedostupný:
Takže "jiná" ale ne "druhá"? nechápu...
Nedostupný
Profil *
Chtěl bych mít v patičce odkazy (na více webech) a ty odkazy spravovat z jednoho místa, ale přitom nechci mít údaje pro připojení k db na tom webu.
YoSarin
Profil
Nedostupný:
Hosting většinou nepovoluje přístup k databázi z jiného serveru než na kterém ta databáze je (resp. z jiného umístění než jsou stroje tohoto hostingu).
Tvůj problém by mohl vyřešit primitivní PHP soubor který vygeneruje html (a ty ho pak přes file_get_contents můžeš načíst z jiného serveru), nebo něco sofistikovanějšího - webservice (třeba nějaké API obsluhující dotazy do databáze).
Nox
Profil
YoSarin: udělal bych to jak píšeš jednoduše, bez té webservice, bez db ... teoreticky by ani nebylo potřeba file_get_contents kdyby se použil iframe

Ten by byl navíc jednou z variant při zakázaném allow_url_fopen ... druhá by byla cURL, třetí mě teď nenapadá
Nedostupný
Profil *
No s tím generováním souborů už jsem si v hlavě pohrával. Každopádně díky za rady a kdyby někoho napadlo další řešení tak bych byl rád.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0