Autor Zpráva
miskith
Profil
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli by šlo udělat nějak trvalé spojení s PHP. Jde mi o to, že dělám XMPP chat a když spustím PHP script přes SSH, normálně vše funguje (přihlásí mě to do chatu a píše to zprávy). Jenže když otevřu normálně soubor přes prohlížeč, chová se to běžně - tzn soubor se zkompiluje a je mi vrácen pouze výsledný HTML. Běžnou cestou to asi nepůjde, ale přece to aspoň nějakým jiným způsobem musí jít. Nic jiného ale než posílat příkazy z PHP do SSH mě nenapadá.. Neví někdo nějaké řešení problému?

EDITED: Stačí mi klidně i odkaz na nějaký web, který o tomhle tématu pojednává a pojednání má nějaký naučný výsledek a ne pouhé tlachání o tématu..
Alphard
Profil
Vzpomínám si na http://zdrojak.root.cz/clanky/web-sockets/, ale jinak jsem se s tím nesetkal.
miskith
Profil
Hm.. to by se dalo využít víc než jen na chat, ale ještě zjistit kompatibilitu s prohlížečema (předpokládám, že IE a Opera budou zádrhel, takže budu muset mít stále AJAX a pro normální prohlížeče tohle). Naštuduju to a vyzkouším, děkuji.

Každopádně kdyby někdo ještě něco věděl, hodilo by se ;).
nemeja
Profil
tak ajax ti musí jet i v normálním prohlížeči a pak jen opakuješ požadavek na příjem zpráv
Ugo
Profil
miskith:
konkrétně XMPP jsem dělal také a neúspěšně, povedlo se mi to rozchodit velice nestabilně a nevyzpytatelně na pozadí a ajaxem tahat změny v DB či SESSION. Ale bylo to opravdu nepoužitelný a myslím, že to nejde udělat pořádně. Nakonec to dopadlo tak, že se zakázka zadala firmě co se na to specializuje a ta vytvořila normální serverovou aplikaci (nevím v čem, php ale ne :-) ) nad libpurple, takže v podstatě takovej pidgin pro víc účtů. Aplikace se pak obsluhuje přes JS. Je to docela složitá ošklivost celý, přitom XMPP je něco tak primitivního, jen to funguje mezi online klienty protože historie zpráv neni :(. Takže PHP řešení v podstatě ani nehledej, bot se udělat dá, ale něco s interakcí uživatele už v podstatě ne, musíš si nainstalovat server (některé free servery jsou) a zprávy pak tahat z vlastního úložiště.
TomasJ
Profil
Zdravím, mám otázku a sice, jestli uvedené WebSockets podporuje i UDP spojení? Potřebuji vytvořit na webu chat mezi herním serverem a prohlížečem. Kamarád vytvořil server, ale já byl schopný zapsat a přijmout data pomocí PHP funkcí socket_.... Jenže v prohlížeči se PHP zpracuje 1x a pak už ne. Tzn. že se pokaždé vytvoří nové spojení na novém portu. Já bych potřeboval persistentní spojení mezi klientem a serverem (UDP serverem). Mohlo by to přes to co odkazoval Alphard ve [#2] jít?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0