Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

neuměl by mi někdo prosím poradit?

Mám projekt v Zend Frameworku, a potřebovala bych z té struktury vyndat pár skriptů. Například vytvořit v rootu složku "slozka" a do ní umístit 5 php skriptů, a poté je volat jako http://projekt.cz/slozka/skript_cislo_jedna.php

Normálně to Zend asi nedovoluje, ale nevíte prosím jak by se to dalo obejít?

Moc děkuju.
Ugo
Profil
obejdeš to pomocí htaccessu kterým tomu zend brání, jeho htaccess s emi tedy vůbec nelíbí, případně ještě můžeš použít jeho public a dát http://projekt.cz/public/slozka/skript.php
stepanka
Profil *
Ugo:
Děkuju za odpověď. Přijde mi jako super nápad využít ten public, ale když to tak vložím a zavolám jak píšeš, tak to děla to samé - nic. Nevíš prosím čím to může být? Můj .htaccess vypadá takhle:

RewriteEngine on
RewriteRule !\.(js|ico|gif|jpg|png|css|zip|gz|html|xml|htm|swf|txt|JPG|wmv|PNG|GIF|pdf|z|xls|doc|mp3)$ index.php

Děkuju.


Aha, když do toho seznamu přípon v .htaccessu přidám "php", tak to funguje. Můžu ho tam nechat, nebo je to nebezpečné?
Ugo
Profil
aha já tu mám htaccessy ze zendu které vypadají úplně jinak :-)

tak v tom případě před to první rewriteRule něco jako ..

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule ^/slozka/(.*)$ /slozka/$1 [NC,L]
stepanka
Profil *
Ugo:
Já jsem na .htaccess úplný začátečník, tak ten tvůj kód neumím spravit, ale tak jak jsi ho napsal, nefunguje. Pak jsem ještě napsala jeden příspěvek, ale přidal se mi k tomu prvnímu, tak jsi ho možná přehlídl...

Aha, když do toho seznamu přípon v .htaccessu přidám "php", tak to funguje. Můžu ho tam nechat, nebo je to nebezpečné?

Co myslíš? Moc díky!


Tak už to asi mám, pokusem omylem mi funguje toto:

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_URI} !/Public/light.*
RewriteRule !\.(js|ico|gif|jpg|png|css|zip|gz|html|xml|htm|swf|txt|JPG|wmv|PNG|GIF|pdf|z|xls|doc|mp3)$ index.php

Snad je to v pohodě. Ještě jednou moc díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0