Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Teď koukám, že od verze PHP 5.4 jsou veškeré funkce mysql Deprecate. Znamená to tedy, že už teď raději používat PDO nebo mysqli a klasický mysql vyhzodit z hlavy? Přepokládám, že pokud je to v 5.4 Deprecate, tak v další verzích už to bude odstraněné.
Spectator
Profil
Medvídek:
ať koukám, jak koukám, tak na php.net nic o tom, že by bylo mysql deprecated nevidím. Je ta informace z důvěryhodného zdroje?
Medvídek
Profil
Spectator:
http://news.php.net/php.internals/53799
YoSarin
Profil
Medvídek:
Znamená to přesně to, co je tam napsané - od 5.4 deprecated není, ale ve verzi 5.5 nebo 5.6 už k tomu dojde. Doporučuje se začít používat mysqli_* nebo pdo a prosazovat tyto varianty na úkor mysql_. Zatím se ale IMHO nic nemění, současné kódy používající mysql budou v php 5.4 (a i chvíli poté) funkční, od php 5.5 (nebo 5.6) budou upozorňovat při zaplém logování E_DEPRECATED na to že bychom měli používat něco jiného a k opravdovému a faktickému odstranění dojde až bůh ví kdy.

mysqli_* se doporučovalo upřednostňovat před mysql_* snad už když jsem začínal já a PDO přinejmenším příjemně usnadňuje práci pokud nevíš nad jakou db aplikace finálně poběží.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0