| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| Fisak Profil |
#1 · Zasláno: 5. 1. 2012, 11:10:38
Zdravím... chtěl bych na web vložit nějakou aplikaci (v php, sql) která by mi zaznamenávala pohyb jednotlivých IP po webu.. stránka => IP => datum => čas
Nemáte někdo nějaký typ na nějakou takovou aplikaci? Nebo nenapadá Vás jak jednoduše udělat nějakýho takovýho "web špiona" já bych vymyslel něco jako function webSP() { $ip = $_server[remote_addr]; $time = $date("h:m:s"); $date = date("d.m.y"); $str = $_server[PATH_INFO]; mysql_query("insert into ..."); } webSP(); ale určitě to při větší návštěvnosti bude strašlivě zpomalovat systém... proto se ptám máte někdo nějaké lepší řešení ?? |
||
| Marek88 Profil |
#2 · Zasláno: 5. 1. 2012, 11:22:51
Fisak:
„ale určitě to při větší návštěvnosti bude strašlivě zpomalovat systém“ Ne, nebude... |
||
| Fisak Profil |
#3 · Zasláno: 5. 1. 2012, 11:23:34
Marek88:
proč mylíš?? |
||
| Marek88 Profil |
#4 · Zasláno: 5. 1. 2012, 11:45:53 · Upravil/a: Marek88
Fisak:
Protože web s vyšší návštěvností bude víc zatěžován vypisováním obsahu, kterého je pak většinou hodně a navíc se vytahuje z více tabulek. Navíc se to v takhle prostě dělá. Nechce se mi to víc rozepisovat. |
||
| Fisak Profil |
#5 · Zasláno: 5. 1. 2012, 11:48:51
Marek88:
dobře dobře.. a nemáš ještě nějaký nápad jak to vylepšit, rozšířit, upravit ?? |
||
| Marek88 Profil |
#6 · Zasláno: 5. 1. 2012, 11:55:37 · Upravil/a: Marek88
Fisak:
Poradím ti jen, abys čas ukládal jako čas a v žádném případě ne jako string. Zbytek hledej na netu, zkoušej a uč se. Možná ti tu někdo napíše návod, který by se dal nazvat: "Jak udělat dobrou statistiku krok za krokem". Já to ale nebudu. |
||
| Fisak Profil |
#7 · Zasláno: 5. 1. 2012, 13:10:47
ještě dotaz.. je lepší to zapisovat do DB nebo do souboru ??
|
||
| Marek88 Profil |
#8 · Zasláno: 5. 1. 2012, 13:31:09
[#7] Fisak
I když to tak nevypadá, tak tento dotaz je položen velmi špatně. Nejde přece jen o to zapisování. Ty data budeš chtít taky někdy použít (najít, filtrovat, seřadit,...). Na to je vždy lepší použít databázi (lepší ve smyslu "jednodušší na použití"). |
||
| Ugo Profil |
#9 · Zasláno: 5. 1. 2012, 13:38:04
dvě věci jsou jisté
1. zdržovat to bude - i 1ms navíc ke 100ms je zdržení 2. s jedním řádkem si asi nevystačíš, jestliže chceš sledovat pohyb tak toho potřebuješ rapidně víc, asi bych si raději vystačil s GA :) |
||
| Fisak Profil |
#10 · Zasláno: 5. 1. 2012, 15:24:59 · Upravil/a: Fisak
ještě rada :-) mam to udělat tak že mi ten průzkumník bude zapisovat všechno ?? udělal sem takovouto fci:
function WebSpacer() {
$fp = fopen ("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data.cgi", "w");
fwrite ($fp, $_SERVER['REMOTE_ADDR']." ".date("H:i:s - d.m.Y")." ".$_SERVER['PHP_SELF']." ".$_SERVER['HTTP_REFERER']."<br>");
fclose ($fp);
}ještě předělávka.. <?php
function WebSpacer() {
static $web_spacer = false;
if($web_spacer === false) { file_put_contents("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data.cgi", $_SERVER['REMOTE_ADDR']." | ".date("H:i:s - d.m.Y")." | ".$_SERVER['REQUEST_URI']." | ".$_SERVER['HTTP_REFERER']."<br>"."\r\n".file_get_contents("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data.cgi")); }
}
//zvolání web spacera
WebSpacer();
?> |
||
| SeparateSK Profil |
#11 · Zasláno: 5. 1. 2012, 20:09:57 · Upravil/a: SeparateSK
Ak chces zabranit masivnemu spomalovaniu , pouzi tento skript, ktory limituje velkost suboru web_spacer_data.cgi , ak je väcsi ako X bajtov - ktore si nastavis, tak vytvori dalsi - web_spacer_data2.cgi ... potom ..data3.cgi...
V tomto scriptne som limit nastavil na 256kB (262144 bajtov) <?php
function WebSpacer() {
$p=0;
static $web_spacer = false;
if($web_spacer === false) {
$f=fopen("p.txt","r");
$p=fgets($f);
fclose($f);
if(file_exists("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi")&&filesize("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi")>262144) { $p+=1;
$f=fopen("p.txt","w");
fputs($f,$p);
fclose($f);
$f=fopen("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi","w");
fputs($f,"");
fclose($f);
}
else{
if(!file_exists("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi")){
$f=fopen("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi","w");
fputs($f,"");
fclose($f);
}
}
file_put_contents("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi", $_SERVER['REMOTE_ADDR']." | ".date("H:i:s - d.m.Y")." | ".$_SERVER['REQUEST_URI']." | ".$_SERVER['HTTP_REFERER']."<br>"."\r\n".file_get_contents("_plugins/usefull_plugins/web_spacer/web_spacer_data{$p}.cgi")); }
}
//zvolání web spacera
WebSpacer();
?>je to trosku dlhsie ale aspon to nebude vypisovat errory ako subor neexistuje :) |
||
|
Časová prodleva: 14 let
|
|||
0