Autor Zpráva
scooti
Profil *
Zdravim vsetkych,
mam problem s tym, ze uz asi mesiac studujem knihy o programovani v Java, Javascript, php-cko a nie a nie sa posunut dalej. Stale ostanem zaseknuty v tom stadiu pred OOP. Viem co-to programovat v PHP a MySQL, vytvoril som uz zopar stranok, niektore jednoduche, niektore zlozitejsie.. momentalne programujem jednu stranku aj s komplet admin rozhranim a nejakych mensim eshopom, takze html, css, php a mysql ovladam na slusnej urovni (na strednej som mal pascal). A tak som sa rozhodol ze sa chcem posunut dalej, na vyssie level a tak som sa zacal obzerat po jav-e, javascript-e a aj OOP v php-cku. mam rozne knihy, no mam pocit ze tomu oop nepochopim. Ked zacnem knihu citat, tak rozumiem vsetkemu az po stadium ked sa zacnu pouzivat triedy, metody a nikde to nie je vysvetlene ze preco je to lepsie pouzivat takto a takto.. Javu som teda na cas odlozil, pohraval sa s myslienkou oop v php, no po precitani zopar clankov som tam kde aj na zaciatku, ze neviem o com to tam tocia. A tak som sa vrhol na javascript no ten ma tiez kopec metod a tried a ja nemozem nejak do hlavy vtrepat filozofiu OOP. Preto sa chcem opytat vas, zbehlych programatorov, ako postupit dalej, akym stylom sa uberat? Knihy mi vela nedaju, tie zaklady ano, ale nic viac, lebo na pochopenie programovania potrebujem vediet preco sa to robi tak a tak a preco nie inak, v com je to vyhodnejsie a vysvetlit aj veci ktore sa v knihach nevysvetluju alebo to beru tak ze je to samozrejme.. Pripadne vase skusenosti, ako sa naucit spravne programovat a mysliet v oop. Ak by ste napriklad aj vedeli o nejakom vhodnom kurze ci skoleni, to by mi asi pomohlo najviac (nasiel som napr. itlearning.sk).
Vopred dakujem za kazdy vas prispevok ci odpoved.
Nox
Profil
Zdravím,

Já jsem bojoval s hlubším pochopením OOP (a mj. třeba regulárů), dokud jsem si to nezačal pořádně zkoušet a zkoumat kódy ostatních (Nette2, Doctrine2...), do té doby všechny ty pojmy byly více nebo méně jasné, ale až po vlastním používání se to zažilo a pochopilo. A nebylo to vše hned samozřejmě.

Takže za mě zkoušet, zkoušet a zkoušet + kouknout se, jak to dělají ostatní a proč to dělají tak, jak to dělají (s tím že samozřejmě žádné řešení ani zdůvodnění nelze brát ani dogmaticky, ani globálně).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0