Autor Zpráva
Luděk
Profil *
cau, vsude je spousta scriptu na generovani nahodneho retezce ( hesla ) ale nikde jsem nenasel nejaky script v php na vygenerovani vsech variant řetezce o jednom až třeba 4 znacích. Kdy se muze vyskytovat pismena, cisla, pomlcka, podtrzitko.

příklad vysledku : "a, aa, aaaa, aaaa, b, ....., abks, ..... z-z9, ... apod. ) proste vsechny varianty ktere jsou možné.

Nevidel jste nekdo nejaky script, ktery bych si pripadne upravil ?

Diky za reakce
Alphard
Profil
V principu http://php.vrana.cz/permutace.php
Ale pro 6 znaků to bude hodně velké pole na výstupu, to by si zasloužilo přepracování. Spočítal jste ale počet vygenerovaných řetězců? Cca 65^6 to je fakt hodně, když zpracujete milion za sekundu (docela utopie bez hodně dobré mašiny), bude to trvat pořád přes 20 hodin.

Doplňuji a omlouvám se za nevhodný odkaz. Tak funkce neumožňuje zadat maximální počet znaků a permutuje všechno. (Což je po 65 znaků naprosto nereálné) Někde mám funkci, která dělá to, co chcete, ale radši napište, čeho chcete dosáhnout, protože to bude zřejmě trvat hodně dlouho.

Ať je to kompletní, tento script (v Pythonu, ale podstata je jasná) dělá přesně to co chcete. Zdroj a ukázka výstupu.
Luděk
Profil *
nechci to urcite na prolomeni hesel jak by se mohlo zprvu zdat, jedna se mi o vygenerovani vsech moznosti domenoveho jmena urcite delky, dale si pak overim jestli je domenove jmeno registrovane a pokud ano zapisu do DB. Nevim jak bych jinak seznam vsech registrovanych domenovych jmen sehnal.
panther
Profil
Luděk:
Nevim jak bych jinak seznam vsech registrovanych domenovych jmen sehnal.
tak na to ti určitě 6 znaků stačit nebude :-) S každým dalším znakem přidaným do délky doba zpracování poroste strmě vzhůru.
_es
Profil
Luděk:
si pak overim jestli je domenove jmeno registrovane
Ako si chceš overiť také množstvo? Si vyrátaj počet možných variácií s opakovaním na príslušný počet znakov, zrátaj, koľko by to trvalo a koľko by bolo treba preniesť dát na to overenie, okrem toho by ťa asi server, cez ktorý by si to overoval, asi po čase zablokoval ako záškodníka.

jak bych jinak seznam vsech registrovanych domenovych jmen sehnal
Áno, musíš to zistiť inak. Okrem toho mi uniká užitočnosť takého zoznamu - každá doména sa dá predsa ľahko overiť.
panther
Profil
Luděk:
ještě, jak píše _es: i kdybys náhodou dal dohromady seznam všech užitých doménových jmen, víš, kolik nových registrací domén vzniká každým okamžikem (ve světovém měřítku) či každou hodinou/dnem v českém měřítku?
Alphard
Profil
Všechny asi nezískáte, ale kdybyste poslal robota rekurzivně sbírajicího adresy na pár větších katalogů, zaplníte databázi docela rychle.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0