Autor Zpráva
PecanCZ
Zdravím, mám tento sql dotaz: mysql_num_rows(mysql_query("SELECT id FROM kategorie WHERE id = '".$kat1['id']."' AND id IN (SELECT kategorie FROM videa WHERE id = '".$videa['id']."')")); který by měl udělat to, že vezme id z kategorie, kde se id rovná id té vybírané kategorie a jeho obsaženo ve sloupci kategorie v tabulce videa.

V tou sloupci mám id zapsané takto: 1,2,3, ale vždycky se mi vybere jenom 1. číslo, ty ostatní číslo to jakoby nepřečte, mohl by mi někdo prosím pomoct? Díky
Tirus
mysql_num_rows navrací počet řádků
panther
PecanCZ:
ten dotaz je nějaký divný, nezdá se ti?

Ten tvůj dotaz, přeloženo do lidštiny (a s dosazenými hodnotami) říká: „Vyber id, kde id = 1 a zároveň id je v (1, 2, 3)“. Tedy, vybíráš id, ale přitom ho znáš z GET proměnné (tučná podmínka).
PecanCZ
panther:
ano, je divný, proto se obracím o pomoc, jde mi to, abych zjistil, jestli se to id nachází v kategoriích u články a podle toho je potom checkbox checked nebo ne

pod sebe vypisuji všechny kategorie a jen ty, které jsou obsaženy v kategoriích chci mít označené, abych to zjednodušil co jsem chtěl říct

zkoušel jsem používat i SELECT id FROM videa WHERE id = '".$videa['id']."' AND FIND_IN_SET('".$kat['id']."', kategorie)>0 ale taky neúspěšně

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: