Autor Zpráva
Bobanek
Profil *
Zdravím,
mám problém a nesmějte se mi ...... fakt nevím jak na to a hlava mě už z toho začíná bolet :(
Mám vygenerované textboxy, které se generují z řetězce znaků, odděleného znakem - a poté se to pole ještě


$vstup="hodnota 1a-hodnota 2a-hodnota 3a:hodnota 1b-hodnota 2b-hodnota 3b:hodnota 1c-hodnota 2c-hodnota 3c";
  

    $sys_pole=explode(":",$vstup); // rozdělí na 3 bunky v poli dle :
    $sum_pole=count($sys_pole); // počet prvků v poli oddělených dvojtečkou : (viz příklad 3)
    
    for($i=0;$i<$sum_pole;$i++) { // vygeneruje x krát to samé dle velikosti sum_pole (3x)


    $sys_var=explode("-",$sys_pole[$i]); // rozdělí konkrétní pole na další "podpole" s oddělovačem - .... 
    
echo "<tr><td>
    <input type=\"text\" name=\"varianty" .$i. "[]\" value=\"$sys_var[0]\"> 1 Hodnota
</td><td>
    <input type=\"text\" name=\"varianty" .$i. "[]\" value=\"$sys_var[1]\"> 2 Hodnota
</td><td>
    <input type=\"text\" name=\"varianty" .$i. "[]\" value=\"$sys_var[2]\"  onChange=\"slevy(this.form)\"> %
</td><td>
    <input readonly name=\"tisk" .$i. "\"  value=\"\"> výsledek    
</td></tr>";

    }

NAčítání hodnot a ukládání je v pořádku ale nyní potřebuji udělat obyčejné matematické výpočty z předposledního pole v tom řádku a získat z toto třeba 15% a nevím jak, když se to v řádku jmenuje stejně? třeba varianty1 nebo varianty2 a pro celý řádek ....

JS tím neví co vzít a ani pře ajax nevím jak to udělat, když jsou name textboxu pro daný řádek stejné 3x ????

Když to pole uložím tak je to v pohodě ale nevím jak s tím pracovat když to pole rozložím na jednotlivé hodnoty a s temy hodnotamy něco vypočítat ?????

POMOC :/
Taps
Profil
Bobanek:
Podle mě není možné provádět numerické operace, když hodnoty z pole jsou kombinací textu a číslic
Bobanek
Profil *
Taps
ano to máš pravdu .... ten řetezec znaků jsem tam napsat jako vzorek není přesný a neuvědomil jsem si to ... v kodu to samozdrejme bere jen číslice tam kde maji být a popisky jsou jinde.

Spíš mi jde o tu teorii zda je možné v tom poli daný texbox takto nějak identifikovat, aby se to dalo přes javascript zpracovat a někam do jiného pole vratit vysledek, když vše má name="varianta1" a jednom řádku .... :(
Taps
Profil
Bobanek:
Pokud má více formulářových prvků stejný náme,tak je nutné provést zápis níže uvedeným způsobem
name="varianta1[]"
Poté budou prvky k dispozici v poli varianta1
print_r($_POST['varianta1']);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0