Autor Zpráva
BuGeR
Profil
Zdravím.
Jaké máte zkušenosti s ukládaním dat, ve formátu JSON?
Mám různě veliké pole, a jeho indexy se často mění. Abych to nemusel ukládat po jednotlivých sloupečkách do databáze, napadlo mě to celé převést na JSON a uložit to tam.
Otázka zní, je to hodně "prasácke", nebo je to běžný postup? Díky.
Ugo
Profil
pro mě se to stalo celkem běžný u některejch věcí, spolehlivost i rychlost myslím dobrá a pohodlnost vynikající :)
Kacko
Profil
Sice si uz pripadam jako nejaky mongo propagator, ale zde doporucuji poohlednout se po MongoDB - co mu poslete to ulozi, bez ohledu na strukturu dat. Navic je xkrat rychlejsi jak MySQL.
BuGeR
Profil
Kacko:
Díky, ale zatím nemám důvod přejít k jiné databázi, MySQL mi vyhovuje.
Alphard
Profil
BuGeR:
Články typu Using MySQL as a NoSQL se objevují docela pravidelně, stačí hledat. Jestli jste přesvědčený, že je pro daný problém vhodnější NoSQL a stačí vám schopnosti MySQL, proč ne. Ale je jasné, že se vzdáváte vlastností relační databáze. Nemůžete pak jednoduše filtrovat podle věcí ukrytých v JSONu apod.
Kacko
Profil
BuGeR:
Kdyby vam vyhovovala, tak tenhle thread neexistuje:) Ale chapu.
joe
Profil
Kacko:
Kdyby vam vyhovovala, tak tenhle thread neexistuje:) Ale chapu.
Proč by neexistoval? Jen tím, že chce nějaká data uložit ve formátu JSON musí hned měnit databázi, na nějakou xkrát rychlejší MongoDB?

BuGeR:
Důležité je to, co napsal Alphard. Pokud nepotřebuješ hledat v těch JSON datech, tak proč bys to tak nemohl uložit v jakémkoli formátu, který se ti hodí?
Nox
Profil
joe:
proč bys to tak nemohl uložit v jakémkoli formátu, který se ti hodí?
Proto se přece ptá, kdyby bylo něco, co ho třeba nenapadlo, když to v praxi nezkoušel ;)
Kcko
Profil
BuGeR:
Je to tak v pořádku, pokud s tím nechceš provádět nějaké "MYSQL" operace. Pokud je poté jen načteš, a vypíšeš nebo nějak zpracujes v aplikační vrstvě tak je to v pohodě, dělám to taky tak (Dřív jsem k tomu používal serialize, nyní JSON)
Kacko
Profil
Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. :)
BuGeR
Profil
Oki, děkuji všem :)
Kacko:
Cením si toho, ale zůstanu u MySQL :)
Kcko
Profil
Kacko
Co je složitého na tom, pokud si do sloupce ukladáš nějaká např. předem vypočítaná a zabalená data (v tomto případě JSON), která poté už jen zobrazuješ.

Reálný příklad
-----------------------------
Mám fotbalový portál. Při přepočtu výsledků napříč ligou se uloží ke každému týmu do do 1 sloupce JSON objekt informací (10 posledních zápasů a s kým, vítězná šnůra, aktuální forma atd..)

Tyto informace se poté jen v určitých výpisech načtou a zobrazí, netřeba s nimi dělat nic jiného (pokud bych chtěl, tak bych zvolil jiný systém ukládání). Tady mám jen tu výhodu, že JSON objekt načtu, převedu na normální PHP pole či objekt a vypíši.

Co je na tom složitého? V čem by mi ulehčilo tvoje mongo řešení?
joe
Profil
Kacko:
Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. :)

Spíš naopak. Takže kvůli takové věci bychom podle tebe měli změnit hosting, který nabízí MongoDB, přepsat všechny dotazy do "MongoDB stylu" a doufat, že všechno bude tak, jako u MySQL. Takže je opravdu jednodušší a výhodnější se zabývat X hodin novou MongoDB, než abychom do databáze uložili serializovaný nebo JSON objekt.

Nox:
OK ;)
Kacko
Profil
Kcko, joe:
Z hlediska navrhu a vykonu aplikace to je naprosto sileny - v tomto konkretnim pripade. Takze to chapu, ale v poradku to rozhodne neni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0