Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím. Existuje nejaká vychytávka, ktorá mi po spustení nejakého PHP skriptu vypluje hodnoty ako napr. returny funkcií, errory, zoznam premenných a ich hodnoty v skripte... Občas by sa mi také niečo hodilo. Predpokladám že také niečo existuje, len neviem kľúčové slovo pod ktorým to hľadať.
YoSarin
Profil
hal_sk:
třeba xdebug (i když pod windows se mi ho nikdy nepodařilo rozchodit spolehlivě). Jinak hledej klíčová slova debug a profiling. Pokud si chceš sem tam vydebugovat nějakou hodnotu, mohla by se hodit knihovna FirePHP a odpovídající rozšíření pro firefox.
Keeehi
Profil
Říká se tomu debugger.

Pro PHP sám ale žádný nepoužívám, proto nemohu nic konkrétního doporučit.
Giga
Profil *
Ja neviem, či je to dostatočne profesionálne, ale jedno echo na vhodnom mieste zmôže veľa :-)
hal_sk
Profil
Giga:
Ja neviem, či je to dostatočne profesionálne, ale jedno echo na vhodnom mieste zmôže veľa :-)
Takto to robím aj ja, ale niekedy mám skript "zašitý" pod nejakým cyklom, ktorý je navyše spúštaný ajax-om...
Hodnoty tiež môžem logovať do DB. Ale možno skúsim nejaký debugger (aha to je ono).

Dík všetkým.
YoSarin
Profil
hal_sk:
FirePHP se hodí obzvlášť u AJAXových aplikací - vypisuje debugovací informace pomocí hlaviček do konzole (rozšíření pro firefox) a data poslaná ajaxem tak zůstávají konzistentní...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0