Autor Zpráva
alt64
Profil *
Ahoj, mam nejaky export dat na serveru a potrebuji s nimi pracovat v ramci mobilni aplikace.
Abych se vyhnul problemum s cross domain, potrebuji export v JSONP, poradil by mi prosim nekdo jak takovy export upravit?

Nyni je to klasicky JSON, mam pridat nejakou hlavicku, ci neco podobneho?

Diky za kazdou radu.
YoSarin
Profil
alt64:
podívej se třeba na wiki. Tam je to celkem pěkně popsané...
alt64
Profil *
Neni na to nejaka PHP fce? Na Wiki uz jsem koukal ale krome toho, ze y to melo byt jinak "obaleno" jsem na nic neprisel..
YoSarin
Profil
alt64:
Jakou php funkci na to probůh potřebuješ? Jestli to dobře chápu, tak člověk který chce použít tvé json api musí mít u sebe nadefinovanou nějakou funkci, která ten JSON který vracíš dál zpracuje. Pokud bys vracel jen čistý JSON, skončí to při vložení jako src scriptu syntax errorem. Proto se ten json obalí voláním funkce (ideálně té kterou používá druhá strana pro dekódování). Takže tobě stačí zjistit jakou obalovou funkci po tobě chtějí a použít ji (případně stejně jako je to na wiki - nechat jméno obalové funkce na parametru):
$jsonData = json_encode($data);
$functionName = $_GET['functionName']; // tady to bude chtít ještě nějaké ošetření aby název funkce byl bezpečný
echo $functionName . '(' . $jsonData . ')';
A to je snad všechno - nic víc potřeba není. Pokud to teda dobře chápu, ještě nikdy jsem s tím nepracoval, ale z principu by to takhle mělo být dostatečné).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0