Autor Zpráva
Anonym
Profil
Dobrý den, mám takový dotaz, je nejspíše úplně nesmyslný, ale co :D Mám kód na počítání hodnocení:
while(...){
$sts_rating = $sts['rating']/$sts['count_reviews'];
$sts_rating = floor($sts_rating);
}

v $sts['rating'] je uloženo kolik má daná položka "hodnocení", prostě když někdo klikl na 5 hvězdiček přidalo se sem 100, když na 4 tak 75, atd.
v $sts['count_reviews'] je kolik lidí takto hodnotilo.

OTÁZKA: jde mi o to jestli je možné že dojde ke zpomalení celého načítaní stránky, řekněme že mám na stránce vypisovat takových tisíc různých výsledků, které by vypadaly třeba tak že by se dělilo 500 000/5367. Domnívám se že to bude příliš pomalé než se toto provede u všech položek, nebo se mýlím? :) mám třeba script dát vždy při novém hodnocení a do databáze pak ukládat už jen samotné číslo, nebo ten postup výše nevadí? :) Všem moc děkuji za odpověd :)
Alphard
Profil
Samotné dělení a zaokrouhlení je pro výkon aplikace neměřitelné i při tisíci výpočtů.
Anonym
Profil
Takže to vůbec neovlivní načítaní stránky, ok? :)
Alphard
Profil
[#3] Anonym
Nevím, jak dlouho vám to trvá teď, ale vytáhnout z databáze 1000 záznamů, nějakým způsobem nacpat data do html a pak odeslat po síti klientovi trvá určitý čas. Triviální početní operace budou v tomto kontextu zanedbatelné.
Nic vám nebrání to změřit, ale myslím, že se mnohem víc projeví náhodné vlivy.
Anonym
Profil
Alphard:
děkuji vám :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0