Autor Zpráva
JoK1955
Profil *
Zdravím všechny. Mám prosbu...
potřeboval bych pro fotogalerii udělat zmenšené náhledy fotografií tak aby byly čtvercové. Nelíbí se mi však stlačit širší stranu pomocí css. Moje představa je oříznout širší rozměr obrázku z obou stran na rozměr kratšího rozměru. Výsledek pak zmenšit na požadovanou velikost náhledu.
Můžete mi, pls, někdo poradit, zda moje úvaha není zcestná a jak na to? Díky. JoK
Medvídek
Profil
JoK1955:
Já to dělám podobně, akorát že obrázky hážu jako pozadí a centruju přes vlastnosti background.
Taurus
Profil
JoK1955:
Dělám to taky tak. Na ořez a hromadné zmenšení můžeš použít např. Zoner nebo ACDSee...
JoK1955
Profil *
Taurus:
No já jsem si spíše představoval, že oříznutý náhled udělám php scriptem při uploadu na server, což je ten můj problém. Nevím přesně jakou fci použít na ořez... jinak upload a zmenšení je v poho...


Medvídek:
Moc si to nedokážu představit. Nejsem nijak extra kovaný v php a css - spíše takový pokročilý začátečník :-) Můžeš mi to, pls, více přiblížit?

Tady je ukázka jak by měla fgalerie vypadat - zatím je to udělané tím scuknutím css, které se mi nelíbí...

http://fotogalerie.nasenoviny.net/index.php

JoK
Marek88
Profil
JoK1955:
jinak upload a zmenšení je v poho
Pokud si dobře pamatuju, tak to jde udělat pomocí funkce imagecopyresampled (kterou už asi používáš pro zmenšení). Zaměř se na ty parametry, kam se "normálně" dávají nuly.

EDIT: Ještě bych měl asi dodat, že cílový obrázek by měl být čtvercový a parametry, které udávají zmenšení musí být v původním poměru stran, aby nedošlo ke zkreslení. Potom je ještě potřeba nastavit posunutí těmi parametry, jak jsem psal výše.

Možná se ale pletu, je to už dlouho, co jsem dělal čtvercový náhled a nemám ten kód teď u sebe...
Michel
Profil
Nezkoušel jsem, ale vypadá to použitelně: http://www.thewebhelp.com/php/functions/create_square_thumbs/
JoK1955
Profil *
Michel:
To je přesně to vono :-))) Díky moc. JoK

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0