Autor Zpráva
Spectator
Dobrý den,
dělám malý web, který obsahuje moduly, které jsou tvořeny klasickými, includovanými stránkami. Mám, ale trochu nejasnosti v tom, jak zajistit, aby odkazy uvnitř daného modulu (na css, js, ale i na jiné php scripty, ...) byly bez složitostí jednoduše realizovatelné.
Doteď to dělám tak, že když chci v daném modulu připojit css, js, tak před adresu k souboru přiložím konstantu, která obsahuje cestu do adresáře modulu a k php scriptům přistupuji tak, že uvnitř modulu nastavím set_include_path('adresář');

Přijde mi to příšerné.
Je nutné stále něco kontrolovat a přidávat všeude různé prefixy....... Nejraději bych docílil toho, aby každý odkaz uvnitř modulu (vložené stránky) měl automaticky všechny odkazy směřovány tak, že pokaždé projdou přes soubor "obalující modul", protože tam jsou veškeré kontroly na přihlášení apod...

Nevím, jestli to umím vysvětlit, ale rád přijmu kritiku a nebo vysvětlení toho, jak se řeší problém s moduly.
Keeehi
Spectator:
Já jsem vždycky řešil cesty tak, že jsem měl konstantu ROOT v nějakém souboru settings.php, který byl vždy includovaný. V té konstantě bylo "http://example.com". Pak to vypadalo nějak takto:
ROOT."/css/styl.css"
Spectator
Nějak podobně to také dělám.

A je nějaký způsob, kromě ukládání do get, jak všechno otvírat přes jeden hlavní soubor, který by se staral o ověření přihlášení, natáhnutí základních knihoven, atd.? Nejspíš je to funkce těch routerů (které jsem zatím nějak nezkoumal). Představuji si to tak, že onen router přijme adresu, vytáhne z ní parametry a cesty a pak otevře opět hlavní soubor s těmito parametry, ale jen hádám.
Spectator
Lze nějakým způsobem automaticky přesměrovat z odkazu na zaváděcí soubor (např index.php), který by následně z adresy vybral cestu?

př:
index.php
  include 'slozka/a.php';

slozka/a.php
  <a href="b.php">B</a>

slozka/b.php
  <a href="a.php">A</a>

Tak, aby odkaz b.php odkázal na ../index.php a ten do sebe natáhnul slozka/b.php
Ve slozka/b.php aby se stalo totéž, ale pracovalo se s slozka/a.php
Rád bych, aby to bylo univerzální a stačilo pouze přidávat složky a toto se dělo automaticky.
Nejspíš to má i něco společného s htaccess. Pomohl by mi někdo, zasvětit mě do toho, tedy pokud je to možné?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: