Autor Zpráva
polly.90
Profil
Zdravím,
když jsem začal dělat svůj web, tak jsem ještě neměl žádné zkušenosti s php. Proto mám všechny koncovky .html. Teď jsem se ale něco málo naučil a vytvořil dva, tři skripty, které na webu využiji. Nemohu je tam ale vložit, jelikož stránky jsou statické. Našel jsem tady na fóru možnosti jak přepsat .html na .php a pomocí změn v .htaccess přesměrovat staré stránky na ty nové. Jenomže na různých fórech si lidé stěžují, že google se neobtěžuje na nové stránky přesměrovat PR a jsou s tím v tomto ohledu problémy. Proto jsem hledal jiné řešení.
Kamarád mi poradil, že bych mohl do .htaccess zapsat tento kód a následně by měly fungovat skripty i v stávajících .html stránkách:
RemoveHandler .html .htm
AddType application/x-httpd-php .php .htm .html
Ne že bych kamarádovi nevěřil, ale změnám v .htaccess vůbec nerozumím a proto jsem chtěl znát váš názor. Totiž hlavně jestli to funguje a jak na to kouká google z hlediska PR?
Děkuji
Tori
Profil
Další možnost je napsat si jeden PHP skript, kterému budete pomocí .htaccess přeposílat všechny požadavky na .html. Skript zjistí, jestli existuje soubor s tím jménem, ale koncovkou .php, a pokud ano, tak ho includuje.

Anebo jen pomocí .htaccess na požadavky soubor.html podstrkávat soubor.php - hledejte podstrkávání, taky viz:
Mod_rewrite přepsání přípony php na html,
.htaccess mi znepřístupnil obsah webu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0