Autor Zpráva
RaZeM
Profil
Ahojte potreboval by som pomoct ohladom posty... Registrovany uzivatelia na stranke si mozu medzi sebou posielat sukromnu postu a to tak ze cez zoznam uzivatelov si najde uzivatela a posle postu, ktora sa mu potom zobrazi v odoslanej posty a tiez sa zapise do databazy..Lenze ked ju vymaze z odoslanej posty tak tomu co ta posta prisla sa vymaze tiez..Potreboval by osm rady ako to spojazdnit aby sa vymazala psota len v odoslanej a nie aj uzivatelovi ktoremu bola poslana.. Kody poslem podla potreby.. vopred dakujem za odpovede :)
Keeehi
Profil
RaZeM:
Mazání nedělat na tvrdo (DELETE) ale přidat sloupec se stavem zobrazení a ten případně měnit (UPDATE).

Třeba tak
0 = nezobrazovat nikomu
1= zobrazit odesílateli
2 = zobrazit příjemci
3 = zobrazit oboum
RaZeM
Profil
Ale ked sa zobraziam obom ako teraz mne a jeden to odstranit tak sak to aj druhemu nie?...Mne to vlastne z databazy odstrani tu spravu atym padom druhemu zmizne tiez
Keeehi
Profil
RaZeM:
Ale ne. Ta pošta zůstane v databázi i když ji jeden "smaže". Ale ve skutečnosti se řádek v databázi nesmaže, nýbrž se ve sloupci stav (ktrý do tabulky budeš muset přidat) změní číslo z 3 na 1, nebo 2, podle toho, kdo tu zprávu zmaže. Pokud ji smažou oba, v databázi bude 0.
RaZeM
Profil
Ahaaa fuu no nvm ci nieco take dokazem tak sa to pojdem pokusit spravit :D dikes


Tak som z toho uplne mimo neviem to tak spravit
RaZeM
Profil
Alebo exituje nieco take ze ked uzivatel napise spravu dalsiemu uzivatelovi tak sa to zasle naraz do 2 tabuliek v databazy co budu vytvorene a jednu dam zobrazit pre odoslane psoty a druhu pre dorucene a bude sa to vymazavat ta posta priamo z databazy....a nezmazu sa tie posty naraz pre oboch uzivatelov naraz :)
Keeehi
Profil
RaZeM:
Je to zbytečná duplikace záznamů.
RaZeM
Profil
To viem ale to s tym zobrazenim vobec neviem ako spravit :D nejak by is nehelpol?
Keeehi
Profil
RaZeM:
Už 2x jsem ti to popisoval. Vůbec nevím, co na tom nechápeš.
RaZeM
Profil
Akoze chapem jak to ma fungovat ale neviem ako to zapisat uz osm z toho mimo


A nejaky maly priklad trocha podrobnejsi by si mi nenapisal?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0