Autor Zpráva
honzisko
Profil
Zdravím, mám problém. Používám script na uploadování a zmenšování obrázků ( viz. níže. ) Tento script bych chtěl rozšířit o možnost uložení jména uploadovaného souboru do databáze a případně ještě další hodnoty ( např. cestu k souboru atp. ) Zkoušel jsem do souboru impletovat SQL script ktery by mel hodnoty nahrat bohuzel marne. Proto prosím o rady zkušenější. ( Další podmínky si již doplním sám [velikost souboru,povolené formáty atp.])
<?php

if( is_uploaded_file($_FILES['soubor']['tmp_name']) && ($_POST['upload'] == "ok") )

{

$miniatura = 145; /* šířka zmenšené fotky */
  $rozmery = getimagesize($_FILES["soubor"]["tmp_name"]);
  $pomer = $rozmery[0]/$rozmery[1];
  $obr = imagecreatetruecolor($miniatura, $miniatura/$pomer);
  $image = imagecreatefromjpeg($_FILES["soubor"]["tmp_name"]);
  imagecopyresampled($obr, $image, 0, 0, 0, 0, $miniatura, $miniatura/$pomer, $rozmery[0], $rozmery[1]);
  imagejpeg($obr, "miniatury/".$_FILES["soubor"]["name"]); /* Uložime miniaturu do složky */
  imagedestroy($obr); /* A odstranime z Cache */
  move_uploaded_file($_FILES["soubor"]["tmp_name"], "original/".$_FILES["soubor"]["name"]); /* A uložime oroginál */
  
  
  
  
  
  echo " Soubor ".$_FILES[soubor][name]." byl uspesne nahran na server.Děkujeme";
    }
echo "

<div>
<form action='test2.php' method='post' enctype='multipart/form-data'>
 <input type='hidden' name='sent' value='' />
 <input type='file' name='soubor' />
<input type='hidden' name='upload' value='ok' />
<input type='hidden' name='link' value='".$_FILES['soubor']['name']."' />
<input type='submit' name='sent' value='Uploadni súbor' />
</form>
</div>
";
?>
Také bych se chtěl zeptat, jestli by se nedalo udělat uploadování více souborů najednou a také uložení této další hodnoty do databáze. Hledal jsem a našel jsem nějaká hotová řešení, ale radši bych, kdyby mi někdo poradil a nakopl jak to udělat. Předem všem děkuji za rady. H
Alphard
Profil
Kde byl problém, v bloku podmínky můžete bez problému provést dotaz na aplikaci, v té chvíli znáte všechny potřebné údaje.

Více souborů najednou nahrát jde, ale jejich celková velikost se sčítá a musí se vybírat po jednom. Jestli chcete nahrávat hodně fotek, je lepší sáhnout po hotovém řeší, vytvořit si vlastní je složité a pracné.

Jestli se má v relační databázi přiřadit k jednomu záznamu více vazebních záznamů, obvykle se to řeší další tabulkou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0