Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Dobrý den, potřeboval bych poradit s formulářem, nechápu, kde je chyba. Podle návodu jsem vytvořil formulář v html souboru:

<html>
<head>
</head>
<body>
<form action="odesli.php" method="post">
Váš email:<br>
<input type="text" name="od"><br>
To: <br>
<input type="text" name="komu"><br>
Předmět:<br>
<input type="text" name="predmet"><br>
Váš vzkaz:<br>
<textarea name="vzkaz" rows="10" cols="40"></textarea><br>
<input type="submit" Value="Odešli!">
</form>
</body>
</html>

a dále pak vytvořil soubor odesli.php :

<?php 
Mail("xy@seznam.cz",$komu,$predmet,$vzkaz,"From:$od");
?>

Vše jsem nahrál do jedné složky www stránek na sweb.cz , ale když formulář zkouším poslat, tak mi vždy dojde jen prázdný emal z navíc nesmyslného: zakaznik@rakosnicek.miton.cz ,nechápu proč. Není chyba na straně swebu nebo je to tím, že mám zde jen free hosting, ale přitom píšou, že mají php podporu. Poradí někdo, kde dělám chybu?

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
BuGeR
Profil
Robbie:
Používej $_POST (takže místo $komu dosadíš $_POST["komu"] atd.
Hando
Profil
Robbie:
ale přitom píšou, že mají php podporu
Pozor na to, na těchhle webech zdarma nemůžeš počítat s tím, že mají plnou podporu php. Obyčejné php ano, ale některé funkce buď povolené vůbec nejsou, nebo jsou omezené. Nevím, jak je to na swebu, ale tuším že u wz.cz byla zrovna fce mail() omezená co do počtu odesílání a tak. Asi nechtějí, aby si z jejich free webu někdo udělal rozesílač spamu. :)

S tím rákosníčkem.mitonem - to posílá sweb v hlavičce i jiným, nejen tobě a myslím, že se to ovlivnit na takovém hostingu moc nedá.
martin1312
Profil
<?php
$od = $_POST['od'];
$komu= $_POST['komu'];
$predmet= $_POST['premet'];
$vzkaz= $_POST['vzkaz'];

mail(....) ...
robbie
Profil *
Tak potom nevím, kde ten formulář otestovat, když to zkusím offline přes Wamp server, tak mi to hází chybu parse oerror on line 2. Takže jestli sem to dobře pochopil, přímo v kodu v tomto případě chyba není, je to jen omezeno hostingem. Kde ale vzít jistotu, že placený hosting bude podporovat všechny funkce PHP?
Davex
Profil
robbie:
Kde ale vzít jistotu, že placený hosting bude podporovat všechny funkce PHP?
Nainstaluj si vlastní server a na něm si můžeš dělat co chceš. Každý hosting má nějaká omezení, ať už z kapacitních nebo bezpečnostních důvodů.


Jestli Wamp hlásí parse error na 2. řádku, tak musíš opravit ten druhý řádek a sebelepší hosting ti stejně nepomůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0