Autor Zpráva
robbie
Profil *
Dobrý den, v kurzu na Intervalu.cz je následující kod na vygenerování násobilky,ale není mi jasný ten konec, kod je:

<?php   
for($i=1;$i<=10;$i++):
for($j=1;$j<=10;$j++):
echo $i."*".$j."= ". $i * $j."<br>";
endfor;
endfor;
?>
a není mi jasná ta část echo $i."*".$j."= ". $i * $j.", proč tam prostě nemůže být jen to: " $i."*".$j."= " , zkoušel sem to napsat jen takhle, pochopitelně že to nefunguje,... ale proč to psát takhle komplikovaně? Děkuji za pomoc. R.

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Hando
Profil
Ahoj.
robbie:
$i."*".$j."= ". $i * $j.
je lepší používat nějaký editor se zvýrazněním syntaxe, pak je to lépe vidět.

echo $i."*".$j."= ". $i * $j."<br>";
- když pojedeme od kraje, tak $i ti vypíše první číslo, ."*". ti vypíše * - ve scriptu je to ohraničené "" proto, aby se to bralo jako textový řetězec a ne jako matematický operátor. Pokračujeme $j - druhé číslo, pak ."=". - zase vypsání řetězce, nikoliv přiřazení hodnoty a konečně $i * $j - už jen samotný výpočet. Zbytek je zase vypsání html tagu.

Tebou psaný postup
" $i."*".$j."= "
nemůže fungovat, protože ohraničuješ násobení jako textový řetězec a tedy neprovádíš žádnou matemetickou operaci.
robbie
Profil *
děkuji moc za reakci a chtěl sem se optat, zda bych tě mohl při nějaké další nejasnosti poprosit o radu, jsem začátečník a někdy se tím prokousat je řehole, ale samozřejmě, že nebudu otravovat s každou prkotinou. Ještě jednou díky
Alphard
Profil
Působí to dost nepřehledně, viděl bych to spíš takhle:
echo "$i*$j = ". ($i * $j)."<br>\n";

[#3] Fórum je určeno i začátečníkům, ale než se na něco zeptáte, zkuste problém hledat a bylo by dobré mít přečtené aspoň základy o PHP:

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0