Autor Zpráva
Brhel
Profil *
V manuálu php je uveden takový příklad

setcookie("TestCookie", $value, time()+3600, "/~rasmus/", "example.com", 1);

ale nechápu co tyhle 3 parametry znamenají, může někdo objasnit?

1) /~rasmus/
2) example.com
3) 1

Děkuji za pomoc
BuGeR
Profil
Je to uvedeno přímo v manuálu - v parametrech.
Brhel
Profil *
BuGeR:
Vážně nemám slov nad takovejma vypatlancema :-( Ach jo, že jsem sem vůbec chodil a na něco se ptal :-(
Someone
Profil
Brhel:
Příště kroť slovník, ale chápu proč jsi naštvaný, jde jen o to, že je lepší přidat informaci o tom, že tvé angličtina není na nejsilnější úrovni.
BuGeR
Profil
Brhel:
Nechápu proč mě urážíš. V manualu je to napsáno, nevidím důvod, proč by ti to tu měl někdo přepisovat.
path
The path on the server in which the cookie will be available on. If set to '/', the cookie will be available within the entire domain. If set to '/foo/', the cookie will only be available within the /foo/ directory and all sub-directories such as /foo/bar/ of domain. The default value is the current directory that the cookie is being set in.

domain
The domain that the cookie is available to. Setting the domain to 'www.example.com' will make the cookie available in the www subdomain and higher subdomains. Cookies available to a lower domain, such as 'example.com' will be available to higher subdomains, such as 'www.example.com'. Older browsers still implementing the deprecated » RFC 2109 may require a leading . to match all subdomains.

Pokud neumíš základní anglické slovíčka, použij slovník.
Someone
Profil
BuGeR:

Upřímně řečeno, já z toho taky nejsem dvakrát moudrý:
Doména Cookie je k dispozici. Nastavení domény na 'adrese www.example.com' bude, aby soubor cookie jsou k dispozici v www subdoménu a vyšší subdomény. Cookies jsou k dispozici na nižší domény, jako 'doménu example.com' bude mít k dispozici vyšší subdomény, jako je 'adrese www.example.com ". Starší prohlížeče ještě prováděcí deprecated "RFC 2109 mohou vyžadovat vedoucí. aby odpovídaly všechny subdomény.
BuGeR
Profil
Someone:
Nedal bych za to ruku do ohně, ale pokud to chápu dobře tak jde o nastavení cookies pro subdomény.
Someone
Profil
BuGeR:
V tom máš pravdu, to z toho je opravdu jasné, ale žádne konkrátní info z toho nevyčtu. Jelikož jsem s Cookies ještě nikdy nepracoval tak můžu nezávisle říct, že tomu moc nerozumím, tedy až na to jak jsi již zmínil, že se jedná o nastavení cookies pro subdomény.
BuGeR
Profil
Someone:
Když se tady na něco ptá, tak by měl mít trochu úctu k odpovídajícím.
Promiň ale styl: "Jestli mě nasměruješ na officialní dokumentaci, tak běž někam" nebudu tolerovat..
Brhel
Profil *
Someone:
OK, omlouvám se! Zvedlo mě to ze židle..

Ano, bohužel má angličtina je nulová, jinak bych se opravdu neptal ;-)
BuGeR
Profil
Brhel:
Promiň, ale mě tvůj přístup taky.
Brhel
Profil *
Ovšem zrovna v tomto případě je znalost angličtiny celkem zbyteční, jelikož je to tak napsaný, že tomu bude rozumět pouze dosti znalej programátor......
Tori
Profil
Brhel:
Zkuste tenhle článek: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=436
Podstatná věc, na kterou se často zapomíná je tato: „nově nastavená cookie jsou (logicky) k dispozici až po dalším načtení stránky, takže na to v reálném světě pamatujte (asi by se postupovalo tak, že by se zobrazované informace uložily do lokálních proměnných)“.
Bertram
Profil
Brhel:
Ahoj, nebo tady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0