Autor Zpráva
Pavel Straka
Profil
Dobrý večer, rád bych požádal o radu.

Můj problém:
Na webu používám kódování Windows-1250, stejně tak je nastaveno v MySQL databázi. Uživatelé píší data do formuláře, ten se pak odešle a data ukládají do databáze. Kódování je ve většině případů v pořádku, tu a tam (zřejmě je to záležitost konkrétního prohližeče), se ale místo diakritiky uloží do databáze jen otazníky. Nemá někdo ponětí, v čem by mohl být problém?

Děkuji za rady.
JaySee
Profil
Zkuste hned po připojení DB zavolat tuto fci:

mysql_query("SET NAMES 'cp1250';");
Pavel Straka
Profil
To jsem zapomnel zduraznit, tuto funkci volam.
JaySee
Profil
Pavel Straka:
pak je mi líto, ale neumím Vám poradit.
TomasJ
Profil
mysql_set_charset("cp1250");
Zavolej po připojení.
LosFilipos
Profil
Pavel Straka:
Uloží se do db znamená, že to je tak vidět v phpmyadmin, nebo že se ty otazníky zobrazí při výpisu z db na stránce?
Pavel Straka
Profil
Přímo se to s těmi zkomolenými znaky uloží do databáze. Omlouvám se, že píšu až po takové době, ale jak jsem psal v původním příspěvku, děje se tak jen občas.
LosFilipos
Profil
Pavel Straka:
To pořád neodpovídá na mojí otázku. To, že se zkomolené znaky uloží do db se projevuje tak, že je to vidět za a.) v phpmyadminu, nebo za b.) když z db vypisuješ data na stránce?
Protože případ a.) se mi stává taky - phpmyadmin má nastavené jiné kódování pro zobrazení, než jaké se ukládá do db, a proto zobrazí místo některých znaků otazníky. Pokud je to případ b.) bohužel nemohu sloužit...
Pavel Straka
Profil
Je to případ a) i b). Rozumím, že takto radit, je komplikované.
Tori
Profil
Pavel Straka:
Nechcete napsat adresu toho webu, abychom mohli kouknout, ve kterých prohlížečích (a jestli vůbec) je problém?

edit: V PhpMyAdminu se dá někdy nastavit kódování češtiny na přihlašovací stránce. Pokud můžete, vyzkoušejte různé varianty - možná zjistíte, v jakém kódování vlastně jsou ta špatně uložená data.
Pavel Straka
Profil
Web je www.trznik.cz
Tomu druhému, co jste napsal, ale bohužel nerozumím. V PHPMyAdmin mohu nastavit kódování na úvodní stránce, ale na ta data to nemá vliv, ten text je jednoduše uložen s otazníky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0