Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Zdravím, titulek jsem nejspíš napsal blbě, jenže mě nenapadá, jak jinak toto téma nazvat.
Přejdu rovnou k věci a později vysvětlím co po tom vlastně chci.
Mám soubory gamemap.php a mysql_get.php.
V souboru gamemap.php vytvořím připojení k MySQL databázi a poté chci načíst ze souboru mysql_get.php něco z databáze (pomocí XML Http Request). Je to možné?

Jde o to, že soubor gamemap.php se spustí jen 1x, ale mysql_get.php se vyvolá každé 2 sekundy (aktualizace). No a když vezmu, že by se každé 2 sekundy mělo vytvořit nové připojení k MySQL databázi, a dokonce například z 200 počítačů zaráz (když 200 uživatelů koukne na tu stránku), nebude server poněkud zatížený?

Chci aby se mi prostě každé 2 sekundy pomocí XMLHttpRequest a metody GET, načetly aktuální záznamy z připojené databáze (aniž by se muselo vytvářet nové spojení).

Šlo by to nějak? Něco jsem četl o skriptu kterým se dá vytvořit socket, jenže to potřebuje knihovnu cURL, což nemám a mít nebudu...

Pokud jsem něco nazval tak jak to být nazvané nemá, omlouvám se, terminologii neovládám.
Děkuji za odpovědi.
Jan Tvrdík
Profil
Persistentní spojení se dělá funkcí mysql_pconnect. Musíš ji zavolat při každém spuštění mysql_get.php. Na rozdíl od mysql_connect otevírá nové spojení s DB pouze v případě, že se jí nepodaří najít nějaké již otevřené.

O kolik a zda vůbec to bude méně náročnější ale netuším.
TomasJ
Profil
Aha, to znamená, že když už spojení bude vytvořeno, nebude se znovu vytvářet další. Chápu to správně? Potom mysql_query() používám stejně, že ano? No zítra to vyzkouším. Díky moc.
Jan Tvrdík
Profil
když už spojení bude vytvořeno, nebude se znovu vytvářet další
Přesně tak.
TomasJ
Profil
Nedalo mi to, a zkusil jsem to ještě teď.
Mám jen dotaz:
Jak zjistím, že jsem se k databázi připojil znovu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0