Autor Zpráva
Peklis
Profil *
Dobrý den,
rozhodl jsem se začít s php, a tak sháním nějakou vhodnou knihu. Zaujala mě Velká kniha php, nemáte s ní někdo zkušenosti? Nebo byste mohli nějakou doporučit?
Ještě prosím nepřesvědčujte mě abych začal tutoriály, prostě nechci.
Díky
Rellik
Profil
Nebudu tě tedy přesvědčovat o tutoriálech... Jen ti z vlastní zkušenosti povím, že z knížky se toho moc nenaučíš... Taky sem si kdysi knížku koupil, v domnění, že se to podle ní naučím. Nebyla to pravda. Nechápal sem vůbec nic... Až když sem začal zkoušet podle návodů na internetu, tak sem se začal pomalu posouvat dopředu a teď můžu říct, že všechno co mě napadne si zvládnu naprogramovat... ;-)
Takže pokud chceš utratit zbytečně peníze, je úplně jedno jakou knížku si koupíš...
Tori
Profil
Hm, já jsem se učila z papírových knížek, neb jsem neměla internet, a naučila se z nich dost. Tož to jen tak pro vyvážení předchozího názoru... (edit: Konkrétně tuto knihu neznám.)
Bertram
Profil
Peklis:
Ahoj, nenech se zmást názory typu #2 a stůj si za svým rozhodnutím. Tuto knihu nemám, nakupuji jinde, ale jestli tě to chytne stejně nezůstaneš u jedné.
Darkry
Profil
Co se týče PHP doporučil bych asi http://knihy.cpress.cz/php-a-mysql-bez-predchozich-znalosti.html sice přímo tu knížku neznám, ale na živě je jeden prastarý tutoriál od stejného autora, který byl fakt dobře psaný. A pak samozřejmě http://knihy.cpress.cz/1001-tipu-a-triku-pro-php.html, ale to se hodí spíš na doplnění, jazyk se z toho nenaučíš.
Peklis
Profil *
Darkry:
Nevadí že je ta kniha 5 let stará? Já nevím, třeba jestli se ještě pořád používají ty samé věci a metody...

Bertram:
Díky za tip, dobrá stránka :)
Alphard
Profil
Peklis:
Nevadí že je ta kniha 5 let stará?
Významě se změnila objektově orientovaná stránka PHP, ta se ale dle obsahu v knize vůbec nevyskytuje. Takže tahle je úplně pro začátečníky.

Já sám jsem z knih použitelných i pro začátečníky koupil naposled Mistrovství v PHP 5. Strašně mě v ní štvaly počeštěné (včetně diakritiky) kódy, ale obsahově je dobrá. Nejsou tam tak detailně vysvětlené základy jazyka, ale už tam naleznete OOP. Určení myslím pro všechny zájemce o PHP, možná spíš ti, kteří ho už trochu znají.

Ta vaše Velká kniha PHP 5 a MySQL vypadá velmi obsáhle. Možná bych ji dal šanci, ale vzhledem k množství témat a omezenému počtu stránek se asi nevyhnete občasnému dohledávání detailů na internetu, což je jen dobře :-) Asi bych u ní zůstal.
Leonardo V Chanzi
Profil
Veľká kniha PHP 5 a MySQL - túto knihu som si kúpil asi pred 5 mesiacmi, musím povedať, že PHP som už ovládal na profesionálnej úrovni, takže mi táto kniha slúži skôr ako referenčná príručka (obal je maximálne perfektný). Aj keď, knihu som si prečítal a musím povedať, že občas som si tam našiel aj niečo, čo nepoznám... :-) Každopádne - mne tam vadilo to, že je tam všetko prispôsobené k MySQLi a kedže ja gujem k klasickému MySQL, musel som si kódy prispôsobovať svojim potrebám...
Darkry
Profil
Peklis:
Jak bylo řečeno, hlavní změny se odehrály v oblasti OOP a to je až pokročilejší látka, kterou je dle mne stejně nejlepší se naučit z internetu (zkoušel jsem jednu knížku a hodně mě zklamala). Zbytek jazyka se neměnil, takže by neměl nastávat žádný problém.
Peklis
Profil *
Protože php fakt téměř neumím, vidím to pro začátek na tu knihu do co doporučoval Darkry - PHP a MySQL bez předchozích znalostí
Spectator
Profil
Mám starší vydání http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-programatory/velka-kniha-php-a-mysql-5-kompendium-znalosti-pro-zacatecniky-i-profesionaly a to bylo dobré, myslím, že to nové bude o kus lepší díky novějším technologiím. I nyní knihu často otevřu. Trochu v ní chybí rejstřík nebo stručná referenční příručka probíraných věcí.
Nějaké příklady tam nejsou úplně aktuální, ale hodí se dobře pro detailní pochopení určitých konstrukcí a knihoven.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0