Autor Zpráva
Jindrich-I
Profil
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s formulářovým prvkem seznam.
Jde mi o následující: Seznam má tři položky (30 minut, 60 minut a 90 minut).
K položce 30 minut náleží hodnota zelena, k položce 60 minut hodnota cervena a k položce 90 minut hodnota modra.
Chci aby se po výběru položky 30 minut za seznamem vygeneroval nápis zelená, po výběru položky 60 min nápis červená a při výběru 90 min nápis modrá
a to tak aby se vše provedlo bez nutnosti odesílacího tlačítka potvrdit, ale pouhým kliknutím na příslušnou položku.
Dále chci aby se po provedení scriptu, který vygeneruje nápis zachovala v seznamu příslušná hodnota
(tzn. aby se v seznamu po výběru položky 60 min a po provedení scriptu uchovala - jak to nazvat... - položka 60 min a neskočilo to zpět na 30 min.
Snad je popis problému srozumitelný. Jistě by to šlo v javascriptu, ale já to potřebuji vyřešit pomocí (pokud možno jen) v PHP.
Předem díky za odpověď.

Zde je kód toho co se mi povedlo vytvořit. PS: V php jsem úplný začátečník - učím se.

<form method="post"><br>
  <select name="cas" >
    <option value="zelena" >30 minut 
    <option value="cervena" >60 minut
    <option value="modra" >90 minut  
  </select>
  Vaše trasa je
  <?  if ($cas=="zelena"): 
          echo ("zelená");
      elseif ($cas=="cervena"): 
          echo ("červená");
      elseif ($cas=="modra"): 
          echo ("modrá");
      endif ?><br>  
<input type="submit" value="Potvrdit" ><br>  
</form>
jenikkozak
Profil
Jindrich-I:
Jistě by to šlo v javascriptu, ale já to potřebuji vyřešit pomocí (pokud možno jen) v PHP.
Toho JS se v tomto případě drž. Bez aktualizace stránky se to v PHP udělat nedá, když se PHP zpracovává na serveru, přeci.
_es
Profil
Jindrich-I:
PHP vygeneruje HTML kód, odošle ho prehliadaču a skončí. Programovanie na strane prehliadača sa robí v JavaScripte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0