Autor Zpráva
jarfel
Profil
Dělám si vlastní stránky v html a chci, aby si z nich kdo potřebuje stáhl nabídku práce vytvořenou v .xls nebo .pdf. Vůbec mi to nejde a nevím si rady. Když je mám připraveny, kam dát nabídku ke stažení na svých webstránkách, jak to zapsat a udělat tak, aby šly stáhnout? Vídám na webech Dokumenty ke stažení a po kliku se objeví nápis souboru.xls,pdf aj. s tím, zda otevřít nebo uložit. Pokud to najdu ve zdrojáku, je to v php a ten neumím. Je řešení v html? Děkuji
gogy27
Profil
ja by som to riesil klasicky <a href="cesta k suboru/subor.xls alebo .pdf> text </a>
jarfel
Profil
gogy27:
Cesta k souboru jaká? http://jarfel.cz/www/soubor.xlsnbo ftp://jarfel.cz/www/soubor.xls. Zkoušel jsem zadávat cestu k souboru, ale hlásilo to, že nemůže web nalézt. To mi tedy njde ani náhodou.
Michel
Profil
Cesta k souboru je závislá na umístění souboru na serveru. Pokud je složka www kořenovou, tak se do cesty nepíše. Podívej se např. tady.
jarfel
Profil
Michel:
Díky moc, teď jsem tam dal Windows 7, tak se s ním učím pracovat a udělat to. Kdybych měl problém, poprosím o pomoc. Zdraví a děkuje jarfel.
jarfel
Profil
Tak z toho blbnu a někde dělám kopanec. Zápis mám na připravovaném tento <td><a href="http://soustruzeni-flegl.cz/www.ceni.xls" target="_blank">ceník.xls</a> (18 Kb) </td>-- a ať tam přidám nebo uberu www, prostě to nefunguje a zcela mi to vyhodí jako běžně chybně zadanou adresu. Nejsem žáný zdatný html tvůrce, ale kde vzít a nekrást. Pouze mě to baví a kamarádovi chci ukázat, že něco umím - a neumím! Ceník v xls má název ceni.xls a odkaz je ze slova ceník.xls. Už jsem vzteklý jak 10 čertů. Lidi, kde mám chybu v zápisu, prosím jarfel.
pokud chcete, napište mi to prosím přímo na feltl@tiscali.cz
panther
Profil
jarfel:
v rootu, tedy složce „www“ je umístěn např. stylopis. Pokud vidíš ve stejné adresáři na FTP stylopis i soubor ceni.xls (proč se nejmenuje cenik.xls?), odkaz bude /ceni.xls nebo http://soustruzeni-flegl.cz/ceni.xls.

Pokud ne, musíš uvést přesnou cestu. Dej pozor na velká písmena. Zeptám se, máš ten soubor nahraný na FTP (nemáš ho jen lokálně v počítači na disku)?

Nikdo na tvoje FTP a do jeho adresářové struktury nevidí, proto nemůžeš dostat konkrétní radu, jak má odkaz přesně vypadat. Obecně i pro dokumenty bude platit to, co pro obrázky.
jarfel
Profil
http://soustruzeni-flegl.cz/ceník.xls je výpis z nezobrazené stránky po kliku na slovo ceník.xls.
<td><A HREF="http://soustruzeni-flegl.cz/ceník.xls">ceník.xls</A></td><P> tohle je zápis po opravě souboru na ceník.xls. Soubor ceník.xls je umístěn jak ve www tak v images. Snad se to nehádá, ale myslím, že by to v cestě mělo načíst hned ve www. Takže ve struktuře je na ftp zobrazeno www, po otevření www jsou vidět všechny stránky a ceník.xls, který jsem pro jistotu dal i do složky image.
Nechám je na webu dnes celý den, ale nejsou zcela hotovy, takže zítra tam už nebudou. Tohle je konkrétní zápis z PC editoru html ve stavěných stránkách -
  <div class="art-PostContent"><P>                      
<td><A HREF="http://soustruzeni-flegl.cz/ceník.xls">ceník.xls</A></td><P>
                  
<center><h2 class="art-PostHeader"><CENTER>Ceník uvedených prací</CENTER></h2><P>
Tori
Profil
jarfel:
A když z názvu souboru i z odkazu vyhodíte diakritiku?
jarfel
Profil
Tori:
To jsem zkoušel včera celý večer a bez výsledku. Zdroják je k disposici do 20.00 hod. na http://soustruzeni-flegl.cz a tam je vše vidět. Zatím ho mám ve výstavbě, proto ho večer až přijdu domů raději stáhnu a dám tam zatím starý, kde tento požadavek není.
jarfel
Profil
Tak jsem to udělal dle připomínek a funguje to. Hlavní chyba byla diakritika v odkazu!!Takže Vám všem moc děkuji za to, že už vím o tom, jaký je nesmysl dát do odkazů jakékoliv tohle znaménko.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0