Autor Zpráva
Tomisso
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak udělat komentáře ke článkům, resp. jak je ke článku přiřadit? Napdalo mě řešení, které mám momentálně udělané ale dám si nevím rady. Mám tabulku articles ( id,nazev,obsah atp..) a comments ( id,ar_id,nazev ... ) kde id je id komentáře a ar_id je přiřazené id z tabulky "articles".

Jakým způsobem přiřadit id článku z tabulky Articles do tabulky comments?

Články vypisuji podle id a kategorie tzn. article.php?id=1&kat=2 . Ale komentáře se budou nachacházet ve vlastním souboru comments.php - nebo mám je přidat do souboru, kde zobrazuji článek? Také mě napadlo řešení include ale efekt mi příjde stejný.

Děkuji za jakékoliv rady. T.
Bertram
Profil
Tomisso:

Ahoj, přesně nechápu co je tvé dilema.

Máš skript, kde pomocí $_GET dostaneš id článku.
Dotážeš se databáze na nadpis,obsah atd na základě předaného id článku.
Dále z databáze získáš komentáře, které patří ke článku opět podle id článku.
Zobrazíš článek a podmíněně (jestli existují) komentáře.
Nakonec vykreslíš formulář na přidání komentáře, kde id článku bude například v hidden inputu.

Máš na mysli něco takového?
Tomisso
Profil *
Ano přesně tak jsem to myslel, již jsem to podobným způsobem vyřešil, ale rád bych se zeptal, jak udělat reagování nebo odpověďi na určitý komentář?

A také se chci zeptat, při přidání komentáře, je vhodné skrývat onen formulář přes JQuery nebo je i jiná možnost?
Bertram
Profil
Tomisso:
rád bych se zeptal, jak udělat reagování nebo odpověďi na určitý komentář?
Tím myslíš předvyplnění textového pole jménem jak je to například zde?
Tomisso
Profil *
ano přesně tak jsem to myslel.
Bertram
Profil
Pomocí php to samozřejmě jde také, ale né bez znovunačtení stránky a s javascriptem po mě raději poradit nechtěj :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0