Autor Zpráva
Jirka Komes
Profil *
Ahoj, mam prosbu na zkusenejsi programatory. Jsem zacatecnik a cvicne se snazim vytvorit anketovy system, ktery pote umistim na svuj web. Jiz mam udelanou cast, kde se vytvari anketa a moznosti odpovedi. A taktez system pocitani hlasu po zahlasovani. A ted ma otazka, jakym zpusobem, tedy technicky, se osetruje, aby nekdo nehlasoval vicekrat?
Giga
Profil *
Celým radom metód, z ktorých asi najspoľahlivejšia je povoliť hlasovanie len registrovaným uživateľom.
Inak môžeš využiť cookies, alebo zbierať IP adresy.
Kukisky si ale viem zmazať. S IP adresou je to ešte horšie, pretože s tou istou adresou sa môže vyskytovať viacero návštevníkov a ten istý návštevník naopak môže mať rozličné IP adresy.
Jirka Komes
Profil *
Dekuju ti za odpoved.

Registrovani uzivatele zni jako spolehlive reseni, bohuzel to ma hacek v tom, ze by to byl jediny duvod k registraci na muj web. A tudiz se obavam, ze radeji nez se registrovat kvuli hlasovani, by ta anketa tam byla jen na okrasu.

Neco malo jsem mezitim googlil, s tou IP adresou je to skutecne boj. Docetl jsem se, ze nekteri si ukladaji vice info, mimo IP tak session, udaje z prohlizece a tak, aby pripadne odhalili vice lidi z jedne domeny, ci jednoho cloveka z vice domen. Muze to byt cesta, kudy se vydat?
Skrofa
Profil *
Pokud by se uživatelé registrovali jen pro možnost hlasovat v anketách, tak by to taky ten problém neřešilo, protože by si jeden člověk mohl vytvořit několik účtů.
Jinak se omlouvám, že jsem ti nijak neporadil, ale 100% spolehlivého není nic.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0